Archiwum wydarzeń

Archiwum wydarzeń
Kategorie

Jak mieszkali mieszczanie

19.10.2023, 17:00

Czytelnia Naukowa Nr VII zaprasza do Wypożyczalni nr 7 przy ul. Marszałkowskiej 55/73 na spotkanie w cyklu "Dwaj Panowie po spacerze..." pod tytułem: "Jak mieszkali mieszczanie - wygląd i wyposażenie mieszkań".

Służba zdrowia w dawnej Warszawie

05.10.2023, 17:00

Andrzej Sołtan i Sebastian Lenart kontynuują cykl wykładów varsavianistycznych przybliżając historie Warszawy. Tym razem opowiedzą o służbie zdrowia w dawnej Warszawie. Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni nr 7, ul. Marszałkowska 55/73, w czwartek 5 października o godzinie 17:00.

Od brodu do mostu Śląsko-Dąbrowskiego

11.05.2023, 17:00

Tematem drugiego z planowanych wykładów varsavianistycznych w cyklu "Dwaj Panowie po spacerze" będzie Wisła i to jak Warszawiacy radzili sobie z pokonywaniem tej przeszkody wodnej. O tym opowiedzą Andrzej Sołtan i Sebastian Lenart w zaciszu "Piwnicy pod Regałami" Partnerem Czytelni Naukowej Nr VII w realizacji spotkań miłośników Warszawy jest Fundacja bez Wizy i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Stare Miasto.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!