Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 1

Anna Piechowiak-Marek
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 1 to biblioteka dla dużych i małych. Zapraszamy do zapisu całe rodziny (potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport).

Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki określa Regulamin korzystania z materiałów bibliotecznych i usług Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Placówka powstała w 1945 roku i była jedną z pierwszych bibliotek dla dzieci w powojennej Warszawie. Mieściła się wtedy w nieistniejącym już Pałacyku Okonia przy ul. Piusa XI 5 (obecnie ul. Piękna). W lokalu przy ul. Wilczej 14 biblioteka działa od marca 1961 r.

Nasz Księgozbiór obejmuje literaturę dla dzieci i młodzieży - od przedszkolaków, poprzez szkołę podstawową do liceum.

Zawiera:

• bogaty wybór literatury pięknej
  • lektury szkolne wraz z opracowaniami
  • książki dla "najnajów"
  • literaturę w języku angielskim dla dzieci
  • książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy
  • audiobooki na CD i mp3

Specjalizacja:

• książka artystyczna dla dzieci
  • poradniki z zakresu prac plastycznych dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteczka Przedszkolaka
  • Książki dla fanów klocków LEGO i Minecrafta
  • Biblioteka dla Rodzica, a w niej poradniki psychologiczne, książki podróżnicze, literatura "macierzyńska", itp.
  • Komiksy

Czytelnik biblioteki ma również do dyspozycji jedno stanowisko komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Jesteśmy psiolubni.