Od plebsu do najbogatszych mieszczan - możliwości i potrzeby edukacyjne

To było ostatnie w listopadzie, a przedostatnie w tej edycji cyklu spotkanie varsavianistyczne organizowane przez Fundację Bez Wizy wspólnie z Czytelnią Naukową nr VII. Panowie Andrzej Sołtan oraz Sebastian Lenart przy wsparciu lektorskim Jacka Pacochy wprowadzili nas w arkana edukacji mieszkańców Warszawy. "Spacer" przez dzieje bywa pouczający. Przed koniecznością rozwiązywania problemów, które stwarza organizacja systemu oświaty i wychowania stawały wszystkie generacje warszawiaków. Ich jakościowa i merytoryczna natura zależała od czasów oraz możliwości finansowych osób prywatnych i władz publicznych. Czyli zupełnie tak jak obecnie. Przeganianie ducha "ciemnoty" jest ważnym zadaniem. O tym mogliśmy słuchać 23 listopada 2023 roku.
Cykl "Dwaj Panowie po spacerze" zakończymy 14 grudnia 2023 roku, w czwartek o 17:00. Raz jeszcze w gościnnych podwojach Wypożyczalni nr 7 przy ul Marszałkowskiej 55/73 – mówiąc o "Prasie i książce w Starej Warszawie". Przypomnę, że cykl współfinansowany jest przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, zaś jego partnerem jest Oddział Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.