Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 19

Iwona Różycka
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 19 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Placówka została powołana do życia 21 lipca 1953 roku i od tego dnia istnieje nieprzerwanie w lokalu przy ul. Litewskiej 11/13. Zaczynała swoją działalność księgozbiorem 1600 voluminów, do dnia dzisiejszego zgromadziła blisko 12 tysięcy książek.

Czytelnicy mogą nie tylko wypożyczać książki, ale także brać udział w różnych formach działalności biblioteki jak spotkania autorskie, konkursy, jednym słowem, spędzać w bibliotece wolny czas pożytecznie i atrakcyjnie.

Stale też podtrzymywany jest kontakt biblioteki z przedszkolami i szkołami.

Oferujemy przestronną, przytulną czytelnię, duży wybór książeczek dla najmłodszych z twardymi kartkami i książek z serii "Już czytam" do nauki czytania, zabawki dla najmłodszych, gry planszowe, puzle, play station.

Księgozbiór przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Zawiera:

• beletrystykę
  • lektury szkolne
  • opracowania literackie
  • książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy

Specjalizacja:

• fantastyka
  • fantasy

Zbiory specjalne:

• gry edukacyjne (na miejscu)
  • książka mówiona
  • literatura obcojęzyczna