Czytelnia on-line

Zachęcamy Państwa do korzystania z czytelni on-line.

Wybraliśmy linki do stron internetowych, które wzbogacają tradycyjną ofertę Biblioteki. Podzieliliśmy je według kilku kategorii:

 

Biblioteki i archiwa cyfrowe

Są tu zbiory bibliotek i archiwów cyfrowych, gdzie można znaleźć wiele zdigitalizowanych tradycyjnych publikacji, takich jak książki, czasopisma, mapy, zdjęcia, nagrania dźwiękowe i filmy.

Czasopisma on-line

Wyodrębniliśmy linki do stron czasopism polskich i zagranicznych dostępnych on-line.

Encyklopedie i słowniki on-line

W Internecie istnieje  wiele dobrze zredagowanych encyklopedii, słowników – polecamy niektóre z nich.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!