Komunikaty

W dniach 3-30 kwietnia w Wypożyczalni Nr 7 (ul. Marszałkowska 55/73) do wypożyczenia i korzystania będą dostępne tylko zbiory podręczne mieszczące się na parterze i na 1 piętrze. Powodem jest remont hydroforni.

W dniach 7-17 maja Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 10 przy ul. Anielewicza 2 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

W dniach 2 maja i 31 maja wszystkie nasze placówki będą nieczynne. W dniach 4 maja i 1 czerwca (sobota) placówki przy ul. Świętojańskiej 5 (Czytelnia Naukowa Nr VII, Wypożyczalnia Nr 43, Biblioteka Nr 24) będą nieczynne.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!