Zawiał wiatr od Dniepru - wystawa literacka

04.04 - 31.12.2022,

Zawiał wiatr od Dniepru - cytatem z wiersza Dmytra Pawłyczki zatytułowana jest wystawa, prezentowana w przestrzeniach biblioteki na Świętojańskiej 5. Solidarność z Ukrainą i walczącym w wojnie obronnej Narodem przypomina o więziach kulturowych wynikających ze wspólnej kultury i niełatwej ale pouczającej historii. 

Wystawa prezentuje wiersze i wybrane fragmenty tekstów twórców ukraińskich w polskich tłumaczeniach. Wszystkie pozycje dostępne są w księgozbiorze Czytelni Naukowej nr VII, której pracownicy wraz z koleżankami z Książki na Telefon dokonali stosownego wyboru.
Ekspozycja jest otwarta dla czytelników oraz osób zwiedzających od kwietnia 2022 roku.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!