Wieczór białoruski

09.05.2024, 17:30

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 7 z Oddziałem dla Dzieci - Biblioteka MDM (ul. Marszałkowska 55/73) zaprasza na WIECZÓR BIAŁORUSKI.

Świętujemy drugie urodziny Żywieteki – Wolnej Białoruskiej Biblioteki. Spotkanie z Alexandrą Hushchą - koordynatorką Żywieteki, z Aleną Liaszkiewicz – pisarką, dziennikarką i badaczką białoruskiej kultury ludowej oraz z Krystiną Drobysh, aktorką, współautorką projektu Knizhny Voz.

Zapraszamy w dniu 9 maja o godzinie 17:30.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!