Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 39

Anna Radziwiłowicz
środa - piątek: 10:00-19:00

Zapraszamy do biblioteki dziecięcej nr 39 na Przechodnią 2. Jesteśmy dla Was wszystkich; dla tych mniejszych i tych całkiem dużych. Czekamy na Was od 10:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku. Oferujemy mnóstwo ciekawych książek, w tym nowości wydawnicze. Polecamy też audiobooki. Mamy ich prawie 1000. Wszystkim miłośnikom "planszówek" polecamy nasze gry planszowe; na miejscu i na "wynos". Jesteśmy też my bibliotekarki-jesteśmy dla Was. Jeśli chcecie, doradzimy, pomożemy, porozmawiamy i polecimy super nowości.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 39 jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Znajduje się na parterze, a duża przestrzeń umożliwia łatwe poruszanie się wózkiem inwalidzkim.

Świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów, reprografii dokumentów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać:

• osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu
  • dzieci i młodzież za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Biblioteka powstała w 1968 r.

Księgozbiór przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, w tym dla: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, liceów, a także dla rodziców i wychowawców.

Zawiera:

• literaturę piękną i popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
  • opracowania literackie
  • repetytoria dla maturzystów i gimnazjalistów
  • książki w językach obcych
  • komiksy
  • książkę mówioną na CD-Audio, CDmp3
  • książki - zabawki dla najmłodszych
  • gry planszowe

Specjalizacja

• sztuka
  • zoologia