Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 24

środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30
sobota: 9:00-15:00

Biblioteka znajduje się na 3 piętrze. Po pokonaniu dziewięćdziesięciu schodów można podziwiać piękny widok na wieżę Zamku Królewskiego i dachy staromiejskich kamienic.

Książki dla siebie znajdą u nas przede wszystkim maluchy, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, ale także nauczyciele i rodzice.

Każde dziecko zapisujące się do biblioteki otrzymuje upominek.

Przedszkolaki przystępujące do programu Mała Książka Wielki Człowiek otrzymują wyprawkę z książką i kartą do zbierania naklejek za każde przyjście do biblioteki.

W odrębnej, kameralnej sali, znajdują się trzy stanowiska z Internetem, konsola do gier elektronicznych oraz stoły do nauki. Jest to idealne miejsce do czytania, pracy grupowej lub nauki  z korepetytorem.

Dla najmłodszych czytelników mamy Kącik Malucha wyposażony w wygodne poduchy, zabawki i książki.

W środy, w godzinach 15:00-18:00 organizujemy Godziny Przedszkolaka. W tym czasie zapraszamy  dzieci, które chcą pobawić się w Kąciku Malucha, wziąć udział w zajęciach plastycznych, posłuchać przy kominku interesującej książki, obejrzeć wszystkie skarby biblioteki oraz  wybrać i wypożyczyć najciekawsze książki do domu.

Starsze dzieci mogą wykonać w bibliotece prace plastyczne, układać puzzle,  zagrać w planszówki, uczyć się szydełkować i składać origami.

Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli zapraszamy na zajęcia edukacyjne. Przykładowe tematy:

27.04.2024 sobota, 27 kwietnia 2024