Pierwsze otwarte spotkanie Polskiego Klubu Górskiego w 2025 roku miało miejsce 11 lutego, jak zwykle we wtorkowy wieczór o 17:00 w „Piwnicy pod Regałami”.
Wanda Bukała opowiedziała o niezwykłych doświadczeniach z wędrówek odbywanych od 15 lat wspólnie z Małgorzatą Zdybiewską. Wspólne doświadczanie drogi jedynie z małym plecakiem i kijkami nordic walking jest czymś niezwykłym, gdy precyzyjnie i świadomie wszystko się planuje uwzględniając okoliczności geograficzne i historyczne. Było tych wrażeń co niemiara ze szlaku Św. Jakuba, z drogi z Pampeluny do Santiago de Compostela liczącej - 640 kilometrów, z wielokrotnych wędrówek do Rzymu, czy też najdłuższej z dotychczasowych trasy liczącej ok. 1800 km z Canterbery do Rzymu historycznym szlakiem Via Francigena, który biegnie przez Anglię, Francję, Szwajcarię i Włochy.
O tym wszystkim mogli posłuchać licznie przybyli goście.
Otwarte spotkania organizuje Polski Klub Górski wspólnie z Czytelnią Naukową Nr VII Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
Następne planowane jest 25 lutego 2025 roku o godzinie 17:00 „Przez Karakorum z Jamesem Bradym” przeprowadzi nas Wojciech Brański.
Wędrówki po Europie - Droga Dantego z Rawenny do Florencji

Wczoraj, 30 czerwca 2025 roku, zmarła Maria Wyszyńska,
nasza mentorka, przyjaciółka,
kobieta z klasą, świetna babka,
w latach 2001–2020 wicedyrektorka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy
Śródmieście m.st. Warszawy
Maryla
Chwilowo brakuje nam słów