Wiosenna oferta Goethe-Institut dla Czytelniczek i Czytelników Bibliotek Publicznych w Dzielnicy Śródmieście!

24.01.2024,

Zapraszamy do zapisów na kursy języka niemieckiego z naszej oferty wiosennej na standardowe kursy kwartalne (online i stacjonarne). Początek kwartału: 23.02.24. Zapisy od 12.02.-22.02.24.

Czytelniczki i Czytelnicy zapisują się z rabatem dla kursantów Goethe-Institut. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy z Biurem Kursów Goethe-Institut w Warszawie: kurs-warschau@goethe.de i podanie w treści zgłoszenia nazwy swojej Biblioteki. Całość naszej oferty w zakładkach Kontakt i informacje oraz Terminy i ceny na stronie: www.goethe.de/warszawa/kursy

Z Kartą Czytelnika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy można też bezpłatnie zapisać się do biblioteki Goethe-Institut w Warszawie. Znajdziecie w niej książki, filmy, audiobooki, czasopisma, gry planszowe – w języku niemieckim, a także polskie wydania literatury niemieckiej. 

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9-18, a w sobotę w godz. 9-15.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.