Zrodzony z ruin i jeszcze piękniejszy

17.07 - 29.12.2023, 10:00 - 19:00

W związku z obchodami 70. rocznicy odbudowy Rynku Starego Miasta zapraszamy do Wypożyczalni nr 43 przy ul. Świętojańskiej 5, gdzie od 17 lipca 2023 r. prezentujemy wystawę fotograficzną pt. "Zrodzony z ruin i jeszcze piękniejszy" – Rynek Starego Miasta w obiektywie Marii Laskowskiej.

Można na niej zobaczyć najpiękniejsze zabytkowe miejsca Starówki, zapoznać się z historią poszczególnych kamienic oraz zwrócić uwagę na często pomijane detale i cenne dzieła sztuki niedostrzegane na co dzień.
Więcej w linku: WYSTAWA.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.

Wesołych świąt!