Życie towarzyskie - salony, karczmy, szynki, kawiarnie

Czwarte, jesienne spotkanie z "Dwoma Panami po spacerze..." odbyło się w Wypożyczalni nr 7 przy ul. Marszałkowskiej 55/73 z uwagi na trwający na Świętojańskiej 5 remont. Tym razem tematem varsavianistycznego wykładu Andrzeja Sołtana i Sebastiana Lenarta było życie towarzyskie Starej Warszawy. Zarówno społeczne jak i historyczne uwarunkowania wpływały na to jak warszawiacy spędzali czas wolny, komunikowali się, eksponowali swój status. Mogliśmy się np. dowiedzieć od kiedy zaczęły powstawać pierwsze kawiarnie i od kiedy mogły do nich wstępować warszawianki. O tym wszystkim można było posłuchać 09 listopada 2013 roku o godzinie 17:00.

Organizatorem cyklu współfinansowanego przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy jest Fundacja Bez Wizy wspólnie z Czytelnią Naukową Nr VII, zaś partnerem Oddział Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Najbliższe spotkanie z "Dwoma Panami po spacerze" już 23 listopada 2023 roku (czwartek, godzina 17:00).
Dowiemy się w wówczas więcej o zagadnieniach nazwanych przez autorów następująco: "Od plebsu, po najbogatszych mieszczan – możliwości i potrzeby edukacyjne...".