Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 44

Edyta Kołek-Sieczka
środa - piątek: 10:00-19:00

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 44 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego - 3 stanowiska internetowe, komputer multimedialny do gier oraz konsola XBOX .

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Placówka powstała w 1971 roku.

Działa pod hasłem "Biblioteka przyjazna dla Czytelników", jest przygotowana na przyjęcie czytelników niepełnosprawnych.

Informator

Od dnia 6 maja do odwołania nieczynne będą stanowiska komputerowe oraz wi-fi dla Czytelników w Bibliotece Nr 44 przy ul. Górnośląskiej 1.

Księgozbiór jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum oraz przedszkolaków.

Zawiera:

• beletrystykę
  • lektury szkolne z opracowaniami
  • książeczki dla najmłodszych
  • książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy

Specjalizacja:

• książeczki - zabawki: rozkładanki, przytulanki
  • komiksy
  • podręczniki do RPG
  • informatyka
  • literatura w językach obcych
  • podręczniki do nauki języków
  • albumy o sztuce
  • przewodniki turystyczne

Zbiory specjalne:

• filmy
  • książka mówiona
  • multimedia (na PC i Xboxa)

Biblioteka jest członkiem Partnerstwa dla Powiśla. W jego ramach prowadzi działalność kulturalno-społeczno-oświatową dla mieszkańców poprzez:

• lekcje biblioteczne
  • różne formy animacji kulturalnej
  • współpracę z osiedlowym klubem "PANORAMA"
  • współpracę ze Szkołą dla Dzieci Niewidzących i Słabowidzących przy ul. Koźmińskiej
  • współpracę ze Szkołami i Przedszkolami
  • bezpłatny dostęp do Internetu - 3 stanowiska (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)
  • konsola do gier

Usługi:

• wydruk (wg cennika)
  • ksero (wg cennika)

Pracownicy placówki są otwarci na nowe wyzwania i czekają na propozycje, co jeszcze mogliby zrobić dla czytelników.