Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 86

Monika Misztal-Szlaska
wtorek - piątek: 10:00-16:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 86 powstała w 1966 r.
Mieścimy się w podziemiach Urzędu Dzielnicy Śródmieście (mamy windę!).
Z racji niewielkiej powierzchni, ograniczyliśmy księgozbiór popularnonaukowy, staramy się jednak gromadzić wszechstronne publikacje dotyczące kondycji jednostki we współczesnym świecie, mamy także duży zbiór frapujących reportaży – tak socjologicznych i politycznych, jak podróżniczych czy urbanistycznych.
Staramy się myśleć nieszablonowo, by odpowiadać na potrzeby naszych czytelniczek i czytelników – stąd na przykład dział A-Z, który zbiera wszystkie książki auto i biograficzne, znosząc podział dziedzinowy.
Naszą mocną stroną jest literatura podejmująca trudne tematy, będąca odpowiedzią na problemy rzeczywistości. Z tego zainteresowania wyrósł działający przy naszej bibliotece Undergroundowy Klub Książkowy, podczas spotkań którego, mierzymy się z książkami, które zostawiły w nas polekturowy niepokój.
Staramy się gromadzić książki nominowane i nagradzane oraz współczesną poezję. Lubimy też dobre kryminały oraz sensację, mamy dział z Serduszkiem (a w nim – jako chyba jedyni w Warszawie - KOMPLETNĄ Sagę o Ludziach Lodu – 47 tomów!) i dużo kojących powieści obyczajowych.
Wypożyczamy również czasopisma – Wysokie Obcasy, Pismo, magazyn Książki, National Geographic, Mówią Wieki, Panią oraz audiobooki (już prawie 900!).
Przygotowujemy się do wypożyczania puzzli, których jest u nas dużo, a można je układać w zagospodarowanej do tego celu przestrzeni przed biblioteką. Tam też spotykamy się  raz miesiącu, by w ramach Spontanicznej Grupy Dzielny Kolektyw działać artystycznie.
Serdecznie zapraszamy!

Księgozbiór obejmuje:

• literaturę piękną w języku polskim
  • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
  • książkę mówioną

Specjalizacja:

• filozofia, psychologia, socjologia
  • ekonomia, marketing
  • zarządzanie, administracja, prawo
  • historia
  • lektury szkolne z opracowaniami, krytyka literacka, biografie

Czasopisma: