Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 5

Małgorzata Olczak
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 5 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego. Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu. Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Wypożyczalnia powstała w 1949 r., a ostateczną lokalizację otrzymała w 1956 r.

Księgozbiór obejmuje:

• literaturę piękną w języku polskim
  • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy

Specjalizacja:

• poezja, dramat
  • historia
  • krytyka literacka

Czasopisma:

• Polityka
  • bezpłatny dostęp do internetu - 1 stanowisko (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)