Struktura ziarnka piasku - Tadrart - południowo-wschodnia Algieria

Sahara jest przykładem miejsc bezwodnych. Tadrart leżący na pograniczu Algierii i Libii jest jednym z jej najbardziej suchych, ale i malowniczych regionów. To obszar pełen nie tylko piaszczystych wydm w odcieniach złota, pomarańczy, i czerwieni, ale i skalistych grzbietów oraz kamiennych płaskowyżów. Skaliste zbocza pokryte malowidłami zwierząt żyjących na sawannie, są imponującym świadectwem obecności człowieka od 12 tysiąclecia p.n.e. Relacja Janusza Szewczyka udokumentowana przepięknymi zdjęciami Autora, była opowieścią nie tylko o pustyni, ale także o historii i teraźniejszości Algierii.
Spotkanie w dniu 14 marca 2023 roku na Świętojańskiej 5 przygotował Polski Klub Górski wspólnie z Czytelnią Naukową Nr VII.