Patagonia - tam gdzie rodzi się wiatr

"Patagonia – mityczna kraina na końcu świata..." – tak zatytułował Wojciech Lewandowski swoją opowieść fundowaną na osobistym doświadczaniu miejsc i ludzi podczas trzech podróży na krańce kontynentu amerykańskiego. 18 kwietnia 2023 roku w "Piwnicy pod Regałami" mogliśmy posłuchać o "krainie wiatru", "dalekim południu", "wielkim pustkowiu". Obszary, które wymykają się swoim rozmiarem wyobraźni Europejczyka. Tereny, których historia budzi grozę jest pełna tajemnic. Opowieść ilustrowana fotografiami dawała przedsmak najnowszej książki autora "Patagonia – tam gdzie rodzi się wiatr", która została nominowana do nagrody w kategorii Literatura non-fiction w Konkursie Książka Górska Roku 2022. Można było się dowiedzieć wielu ciekawych, nieznanych dotąd rzeczy i rozbudzić motywację do podejmowania wypraw o jakich opowiedział ze swadą Wojciech Lewandowski.
Warto zaglądać na spotkania Polskiego Klubu Górskiego w "Piwnicy pod Regałami".