Noc Bibliotek - w Bibliotece nr 10

Noc Bibliotek zapoczątkował Turniej Gier Planszowych, podczas którego spotkali się i zmierzyli ze sobą miłośnicy planszówek.
Nowi jak i stali Czytelnicy, mogli skorzystać z szerokiej kolekcji gier udostępnionych przez bibliotekę. Prawdziwym hitem była premiera wielkoformatowej gry w holu biblioteki. Bardzo udane okazały się sesje zdjęciowe w Fotobudce "Smerfa i Smerfetki".  Ogromnym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się specjalnie przygotowana wystawa „Manga – co każdy Czytelnik wiedzieć powinien!” oraz prezentacja nowych komiksów w zbiorach biblioteki.
Na często pojawiające się pytanie "czy można z pieskiem?" odpowiedź była jedna: zawsze! Nasi Czytelnicy chętnie przychodzili z pupilami, które też otrzymywały atrakcyjne upominki.

Ogromną popularnością cieszyła się kiermasz roślin a książki z półek bookcrossingowych znalazły nowych Czytelników.
W strefie dla najmłodszych Czytelników odbyły się warsztaty plastyczne, quizy, rebusy oraz wspólne czytanie książek dla najmłodszych. Pierwszym chętnym do wspólnej zabawy rozdaliśmy wejściówki do Kina Muranów.

Zabawa zakończyła się obejrzeniem filmu "Moja mama Gorylica" (2021, reż. Linda Hambäck, Szwecja, Norwegia, Dania). Opowieści o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych.