Góry i jeziora Kirgistanu

13 lutego 2024 roku w „Piwnicy pod Regałami” odbyło otwarte spotkanie Polskiego Klubu Górskiego. Anna Okopińska opowiedziała o doświadczeniach dwóch wypraw do Kirgistanu. Opowieść o pięknie przyrody kraju, którego 90% powierzchni stanowią góry ilustrowana była fotografiami. Licznie przybyłe audytorium podążało za narracją o egzotyce wysokogórskich hal na których  pasą się swobodnie tabuny koni, krowy, kozy i owce; a pasterze mieszkają przez całe lato w jurtach rozstawionych nad malowniczymi jeziorami. Autorka mówiła o niezwykłych wrażeniach i możliwościach pieszej wędrówki, której towarzyszą olśniewające widoki na lodowcowe partie gór Tian Szan.
Organizatorem spotkania był Polski Klub Górski, a gospodarzem Czytelnia Naukowa Nr VII.
Zachęcamy do uczestnictwa w planowanym kolejnym wieczorze 27 lutego o godzinie 17:00. Tym razem w „Piwnicy pod Regałami” wystąpi Janusz Szewczyk.