Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 105

Agnieszka Zawadzka
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30

W obecnej lokalizacji Wypożyczalnia działa od 1979 roku.
Mieści się na piętrze pawilonu handlowo-usługowego na osiedlu "Stawki".
Wejście do biblioteki nie jest przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne (schody).
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 105 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów (książki, audiobooki, płyty z muzyką i czasopisma), oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.
Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu (kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki).
Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
Wypożyczalnia serdecznie zaprasza do korzystania z bogatych zbiorów, gdzie w miłej atmosferze, kompetentni pracownicy tej placówki z chęcią pomogą Państwu uzyskać wszelkie informacje.
Przytulne i kameralne wnętrze pozwoli na oderwanie się od codziennych spraw i ucieczkę w świat książki.
Biblioteka jest miejscem przyjaznym zwierzętom (zapraszamy ze swoimi pupilami)

Księgozbiór obejmuje:

• literaturę piękną (beletrystyka)
  • beletrystykę w języku angielskim
  • literaturę popularnonaukową

Zbiory specjalne:

• zbiór muzyczny: prawie trzy tysiące tytułów płyt audio CD polskich i zagranicznych wykonawców – nowości rocka, popu, hip-hopu, muzyki klubowej, filmowej i poważnej
  • książka mówiona - audiobooki

Czasopisma:

• Książki – magazyn do czytania
  • Mój Ogródek
  • Newsweek Polska