Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 38

Małgorzata Wasik
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 38 umożliwia dostęp do gromadzonych zbiorów oraz do korzystania ze sprzętu komputerowego wszystkim zainteresowanym. Należy jedynie wypełnić kartę zapisu, którą w przypadku osób niepełnoletnich podpisuje rodzic.

Placówka powstała w lutym 1967 roku.
Obecnie jej księgozbiór liczy ponad sześć i pół tysiąca egzemplarzy, wśród których znaleźć można wartościowe, pięknie wydane książeczki dla najmłodszych jak i bestsellery powieściowe dla nastolatków. Zapraszamy na wspólne czytanie książek, zajęcia plastyczne, gry planszowe. Zapewniamy miłą obsługę i pomoc w doborze lektury.

Księgozbiór przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Zawiera:

• beletrystykę dla dzieci i młodzieży
  • lektury szkolne z opracowaniami
  • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin
  • książeczki w języku angielskim dla dzieci i młodzieży

Czasopisma:

• English Matters
  • Minecraft: najlepszy magazyn dla fanów Minecrafta!
  • Kaczor Donald
  • Świerszczyk
  • zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym
  • bezpłatny dostęp do Internetu - 1 stanowisko (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)