<< >>
Strona główna > Polecamy > "Ballada ptaków i węży"


"Ballada ptaków i węży" Suzanne Collins


Ostatnią książką, którą przeczytałam była "Ballada ptaków i węży" autorstwa Suzanne Collins. Jest to czwarta część z serii o Głodowych Igrzyskach Śmierci. Książka nie jest kontynuacją serii lecz opisuje kształtujące się dopiero Igrzyska.
Utwór opowiada o osiemnastoletnim Coriolanusie Snow, który został wybrany na mentora podczas dziesiątych Głodowych Igrzysk Śmierci. Potężny kiedyś ród Snowów podupadł, więc teraz jest to szansa dla ambitnego Coriolanusa na wymarzoną przyszłość. Los mu nie sprzyja ponieważ przypada mu dziewczyna z dwunastego, najbiedniejszego z biednych dystryktów. Na arenie rozgrywa się walka o śmierć i życie, ale poza nią wcale nie jest lepiej… Coriolanus przekonuje się, że władza ma swoją cenę.
Książka była interesująca. Sposób pisania autorki od samego początku wciąga. Ciekawie są przedstawione młodzieńcze lata bohatera, który we wcześniejszych tomach jest ukazywany negatywnie. Sądzę, że można zauważyć, co ukształtowało Snowa i jaki wpływ miały na niego Igrzyska Śmierci. Polecam tę książkę osobom, które tak jak ja zachwyciły się historią Katniss Everdeen.
Jestem przekonana, że „Ballada ptaków i węży” również ich nie zawiedzie.