<< >>
Strona główna > Misja Biblioteki


"Córka Króla Piratów" Tricia Levenseller


Ostatnio przeczytałam książkę "Córka Króla Piratów" autorstwa Tricia Levenseller. Jest to fantastyka młodzieżowa, której głównym wątkiem jest pirackie życie. Książka ma swoją kontynuację.
Utwór opowiada o Alosie, młodej piratce, która jest pewna siebie, odważna i wykazuje się na każdym kroku dużą wolą walki. Ojciec Alosy zobowiązuje ją do wypełnienia misji. Zadanie polega na zdobyciu z wrogiego statku kawałka mapy, która ma prowadzić do niesamowitej krainy. Dziewczyna jednak zostaje uwięziona na nieprzyjacielskim statku a wypełnianie misji utrudniają jej porywacze, którzy są bezwzględnymi piratami. Alosa jednak się nie poddaje. Przecież jest córką Króla Piratów.
Książka była interesująca. W ciekawy sposób ukazuje życie piratów, a główna bohaterka, mimo tego, że jest kobietą, wykazuje się w wielu sytuacjach większą siłą i odwagą niż otaczający ją mężczyźni. Uważam, ze książka nie potrzebuje  kontynuacji, którą jest „Córka Królowej Oceanu”. Niektóre wątki można by rozwinąć w tomie pierwszym.
Polecam książkę „Córka Króla Piratów” autorstwa Tricia Levenseller osobom, które lubią książki o piratach.