<< >>
Strona główna > Misja Biblioteki


"I nie było już nikogo" Agatha Christie


Agatha Christie, czyli jedna z najbardziej znanych i lubianych pisarek powieści kryminalnych, której książki sprzedają się w milionach egzemplarzach na całym świecie. Swoją sławę zawdzięcza nie tylko świetnie napisanej i bardzo wciągającej fabule, ale także całokształtowi jakim są postacie, miejsce akcji oraz także sam pomysł, na którym na pewno się nie zawiedziecie. 
Książka “I nie było już nikogo” jest jedną z najlepszych i najlepiej sprzedających się lektur kryminalnych. Opowiada ona o dziesięciu dosyć różnych osobowościach, które zostały zaproszone przez nieznanego im gospodarza. Każda z nich jest od siebie zdecydowanie odmienna lecz wszystkich łączy wspólny wyrok jaki wydali na siebie potwierdzając swoje przybycie na wyspę, z której nie ma już ucieczki. Próbują zapobiec temu wszystkiemu szukając zabójcy, który jest wśród nich i bez skrupułów zabija wszystkich po kolei w rytm starej zapomnianej już rymowanki... zbrodnia doskonała, czy może pokuta za dawne grzechy?
Raz dziesięciu żołnierzyków pyszny obiad zjadło, nagle jeden się zakrztusił - I dziewięciu pozostało. Tych dziewięciu żołnierzyków tak wieczorem balowało, Że aż jeden rano zaspał - Ośmiu tylko pozostało. Ośmiu dziarskich żołnierzyków po Devonie wędrowało, jeden zostać chciał na zawsze...No i właśnie tak się stało. Siedmiu żołnierzyków zimą do kominka drwa rąbało, Jeden zaciął się siekierą - Sześciu tylko pozostało. Sześciu wkrótce znęcił miodek; Gdy go z ula podebrali Pszczoła ukłuła jednego - I tylko w piątkę zostali. Pięciu sprytnych żołnierzyków W prawie robić chce karierę; Jeden już przymierzył togę... I zostało tylko czterech. Czterech dzielnych żołnierzyków raz po morzu żeglowało; Wtem wychynął śledź czerwony, Zjadł jednego, trzech zostało. Trójka miłych żołnierzyków Zoo sobie raz zwiedzało; Gdy jednego ścisnął niedźwiedź - Dwójka tylko pozostała. Dwóch się w słonku wygrzewało pod błękitnym, czystym niebem, ale słońce tak przypiekło, że pozostał tylko jeden. A ten jeden, ten ostatni tak się przejął dolą srogą, że aż z żalu się powiesił, I nie było już nikogo!
Książka nie bez powodu zasłużyła na miano jednej z najlepszych. Wciągająca fabuła, akcja, a także fakt, że wszystko dzieje się bardzo szybko dodaje jej niesamowitej tajemniczości i chęci dalszego czytania. Została wręcz połknięta przeze mnie w jeden wieczór, który na pewno będę dobrze wspominać. Niesamowicie dokładnie zaplanowana zbrodnia z motywem, który cały czas odkrywamy, tworzą niezwykłe doświadczenia dla czytelnika. Polecam bardzo gorąco, każdemu kto jest żądny prawdziwej akcji.