<< >>
Strona główna > Misja Biblioteki


"Moulin Rouge" Pierre La Mure


Jeśli interesujesz się sztuką XIX wieku albo kulturą Paryża, ta książka jest dla Ciebie! "Moulin Rouge" autorstwa Pierre’a La Mure to świetna propozycja dla osób interesujących się sztuką XIX wieku w Europie.  Jest to biografia francuskiego malarza i grafika Henryka de Toulouse-Lautrec. 
Artysta od najmłodszych lat miał problemy zdrowotne, ponieważ jego rodzice byli kuzynami. Sztuka była dla niego odskocznią od bólu i nieszczęścia, była dla niego celem życia. Lubił się wyróżniać, chciał być popularny i rozpoznawalny na całym świecie. Jego sztuka łamała zasady narzucane przez innych. Jego obrazy były kontrowersyjne pod względem tematyki, jak i również techniki. Duża część jego obrazów ukazuje burdele, w których spędzał większość wolnego czasu. Był człowiekiem towarzyskim, ale jednocześnie samotnym.
Biografia ta jest bogatym źródłem informacji o jego życiu, pokazuje chwile jego słabości oraz momenty chwały. Czytając tą książkę można również  dowiedzieć się, jak wyglądało życie na słynnej dzielnicy paryskiej, Montmartre, podczas jej rozkwitu.