<< >>
Strona główna > Kontakt


"Lewy. Jak został królem" Łukasz Olkowicz, Piotr Wołosik


Wśród miłośników literatury z pewnością znajdują się entuzjaści sportu, w szczególności piłki nożnej, która jest obecnie jego najpopularniejszą dyscypliną na świecie. Jestem pewny, że zainteresuje ich biografia najlepszego polskiego piłkarza wszechczasów Roberta Lewandowskiego, zatytułowana "Lewy. Jak został królem". Książka autorstwa Łukasza Olkowicza oraz Piotra Wołosika to wyjątkowa pozycja na liście moich książek, pokazuje nam od kulis widowiskową karierę naszego wspaniałego rodaka. Książka opisuje początki kariery "Lewego" oraz niezwykły hart ducha, którym wykazywał się Robert od najwcześniejszych lat. Jego droga do osiągnięcia celu i spełnienia marzeń nie była łatwa, co sprawia, że Robert jest bliski nie tylko fanom piłki nożnej, ale każdemu z nas. Znajdziemy w niej interesujące i nieraz zabawne historie z życia prywatnego Roberta, z jego dzieciństwa, zobaczymy jak kształtowała się jego osobowość, kto miał na niego wpływ. Z zaskoczeniem odkrywamy, że pomimo wielkiego talentu i determinacji Robert nie od razu został zauważony i doceniony. Przeżywał także odrzucenie i porażki. Może właśnie dlatego jego historia dla ludzi na całym świecie stała się inspiracją i dowodem na to, że nigdy nie wolno się poddawać.
Książka wzbogacona jest o rzadko publikowane zdjęcia z życia Roberta, dzięki temu czujemy się jakbyśmy naprawdę towarzyszyli mu w jego drodze. Mam ogromną nadzieję, że powstanie następna część historii Roberta, bo jego spektakularna kariera wciąż trwa i jest warta opisania, a kto zrobi to lepiej niż Łukasz Olkowicz i Piotr Wołosik? 
Wszystkim fanom piłki nożnej rekomenduję przeczytanie tej książki, każda jej strona to przyjemność „oglądania z bliska” tytułowego "Króla" najbardziej wybitnego sportowca z naszego kraju.