<< >>
Strona główna > Kontakt


"Ameryka po kawałku" Marek Wałkuski


Chyba każdy się kiedyś zastanawiał, jak by to było zamieszkać w Stanach Zjednoczonych lub chociaż pojechać tam na krótki czas, aby zobaczyć rzeczy, które normalnie możemy obejrzeć jedynie w filmach.  
„Ameryka po kawałku” to kolejna książka korespondenta Polskiego Radia (dawnej Trójki)- Marka Wałkuskiego, którą przedstawię, a opowiada ona o rzeczach zwyczajnych dla każdego mieszkańca Ameryki, a które dla nas mogą wydawać się niezwykłe. Dlatego autor wspomina o wygodach codziennego życia, jak na przykład poranne dostarczanie gazety pod drzwi, pralnie na monety, wolontariaty oraz godziny otwarcia i promocje w sklepach. Przy okazji opowiadania o wydarzeniach, które są w USA celebrowane takie jak Super Bowl, Halloween czy Dzień Niepodległości Marek Wałkuski przytacza anegdoty powiązane z konkretnymi świętami, które często rozśmieszają i jednocześnie dają bogate informacje o nastrojach czy zachowaniu ludzi. 
Polecam tę książkę osobom, które chcą się czegoś dowiedzieć o Stanach Zjednoczonych przed wyjazdem jak i tym, których po prostu ciekawią pozytywne aspekty życia w Ameryce przedstawione z humorem, o czym może świadczyć choćby tytuł nawiązujący do nazwiska samego Autora.