<< >>
Strona główna > Kontakt


"Tusz" Alice Broadway


Niedawno przeczytałam książkę „Tusz” autorstwa Alice Broadway. Jest to fantastyka młodzieżowa, po którą sięgnęłam tak naprawdę tylko ze względu na piękną złoto-czarną okładkę. 
Utwór przedstawia świat, w którym każda ważna chwila, uczynek czy zachowanie zostawia ślad na skórze w postaci tatuażu. Po śmierci człowiek zostaje oskórowany, a ze skóry powstaje księga skór, która przedstawia życie tego człowieka. Jest to symbol zapamiętania zmarłego na zawsze.
Leora uważa, że tatuaże jej niedawno zmarłego ojca powinny zostać usunięte i przekształcone w księgę skór. Kiedy dowiaduje się, że jego tusz był zmieniany, a księga jest niekompletna zastanawia się, czy kiedykolwiek go znała. Jakie tajemnice mógł skrywać przed Leorą tak bliski jej człowiek?
Książka była interesująca. Przemiana głównej bohaterki przypadła mi do gustu. Uważam, że ciekawie było przedstawione podejście do tatuażów oraz sam proces ich tworzenia. Nigdy nie czytałam fantastyki, ale ta książka zachęciła mnie do zainteresowania się tym gatunkiem.
Na pewno będę sięgać po następne tomy książki ponieważ, jak dla mnie, „Tusz” to tylko wstęp do niesamowitego świata wykreowanego przez Alice Broadway.