<< >>
Strona główna > Kontakt


"Beresfordowie. Tajemniczy przeciwnik" Agatha Christie


Agatha Christie to autorka kryminałów nazywana przez współczesnych ludzi „królową zbrodni”. Napisała 66 powieści i liczne opowiadania, które zostały przetłumaczone na dziesiątki języków oraz wydane w ponad 2 miliardach egzemplarzy na całym świecie. Jeżeli chcesz przekonać się do powieści tej autorki polecam przeczytać powieść graficzną „Beresfordowie. Tajemniczy przeciwnik.”, który został stworzony na podstawie jednego z kryminałów Agathy Christie.
Utwór opowiada o Tuppence i Tommym, angielskiej parze, którzy są poszukiwaczami przygód. Rozwiązują sprawę zaginionej Jane Fish. Kobieta była na pokładzie statku, który został storpedowany. Ostatni raz widziano ją w szalupie dzięki, której przeżyła, jednak po dopłynięciu do portu, Jane rozpłynęła się w powietrzu i nikt już jej nie widział. Wszyscy potraktowaliby to jako zwykłe zaginięcie gdyby nie to, że na statku przekazano amerykance ważny dokument, który miał przesądzić o losach wojny. Dodatkowo detektywi muszą rozwiązać kim jest Pan Brown, który zagraża rządowi Imperium Brytyjskiego. W jaki sposób odnaleźć Jane Fish, która jest kluczem zagadki?
Komiks był interesujący. Rozwiązanie zagadki było nieoczywiste i zaskakujące. Forma powieści graficznej jednak nie przypadła mi do gustu. O wiele bardziej podobają mi się kryminały w formie książkowej ponieważ czytelnik może zwrócić uwagę na szczegóły i bardziej zagłębić się w sytuacje przedstawioną w utworze. Polecam książkę „Beresfordowie. Tajemniczy przeciwnik.” autorstwa Agathy Christie osobom, które chcą zacząć czytać kryminały.