<< >>
Strona główna > Kontakt
Wystawy w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wystawy w naszych placówkach

Do 20 października w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 - Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (ul. Czerniakowska 178A) można oglądać, codziennie
od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00, wystawę fotografii Moti Morphoza, Moto Synteza, Art at the Speed of Light.

Wstęp wolny!


Od 21 lipca do 8 sierpnia 2023 r. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę malarstwa Sofii Wróblewskiej
pt. "Światło w ciemności". Kuratorem wystawy jest prof. Andrzej Zwierzchowski.
Prace można oglądać od poniedziałku do środy w godzinach 13:00-19:00, w czwartek i piątek w godzinach 9:00-15:30.


Wstęp wolny!


W związku z obchodami 70. rocznicy odbudowy Rynku Starego Miasta zapraszamy do Wypożyczalni nr 43 przy ul. Świętojańskiej 5, gdzie od 17 lipca 2023 r. prezentujemy wystawę fotograficzną pt. "Zrodzony z ruin i jeszcze piękniejszy" – Rynek Starego Miasta
w obiektywie Marii Laskowskiej.
Można na niej zobaczyć najpiękniejsze zabytkowe miejsca Starówki, zapoznać się z historią poszczególnych kamienic oraz zwrócić uwagę na często pomijane detale i cenne dzieła sztuki niedostrzegane na co dzień.
Więcej w linku: wystawa.

Od 16 czerwca do 30 czerwca w CJNJ swoje prace malarskie prezentują: Agnieszka Odziemkowska, Hanna Świtkowska i Katarzyna Markowska z Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP.
Prace powstały w ramach aneksu do dyplomu w Pracowni Rysunku i Malarstwa 1 Wydziału Wzornictwa ASP pod kierunkiem dr. Mikołaja Chylaka (A. Odziemkowska, H. Świtkowska) oraz w Pracowni Rysunku i Malarstwa 2 Wydziału Wzornictwa ASP pod kierunkiem prof. Łukasza Korolkiewicza (K. Markowska) .
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00
przy ul. Czerniakowskiej 178a.

W dniach od 2 do 16 czerwca w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa prac Julii Jaworskiej i Zofii Dopierały pt. "Co Ci się śniło?".
Prace zostały zrealizowane w ramach aneksu do dyplomu, w pracowni dr Mikołaja Chylaka, na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Autorki o wystawie: tutaj.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.
Zapraszamy na wernisaż 2 czerwca o godzinie 18:00.


W dniach od 11 maja do 31 maja w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa malarstwa Tomasza Stando pt. "Made in Warsaw. Zrobione w Londynie".
Finisaż wystawy odbędzie się 31 maja o godzinie 18:00.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:30.

W dniach od 17 kwietnia do 5 maja w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa fotografii Anny Beaty Bohdziewicz pt. "Marek Edelman - nauczyciel wolności".
Uroczyste otwarcie wystawy, z udziałem Autorki zdjęć, nastąpi w czwartek
20 kwietnia o godzinie 18:00.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

W roku Jana Matejki (w 185 rocznicę urodzin i 130 rocznicę śmierci malarza) zapraszamy naszych czytelników i wszystkich miłośników malarstwa autora Bitwy pod Grunwaldem do Wypożyczalni nr 43 przy ul. Świętojańskiej 5. Można tutaj obejrzeć wystawę
pt: Jan Matejko - twórca narodowej wyobraźni. Matejko to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa historycznego w Europie, był twórcą ponad trzystu obrazów olejnych oraz kilkuset rysunków i szkiców. Jego dzieła są przykładem służebnej roli sztuki. Główną ideą jego obrazów było, podobnie jak w twórczości literackiej Henryka Sienkiewicza, pokrzepienie serc rodaków po klęsce Powstania Styczniowego.
W masowej wyobraźni Polaków ten malarz zajmuje miejsce jedyne i wyjątkowe. Powielana na wielką skalę, matejkowska sztuka wszechobecna w reprodukcjach, znaczkach, czy na banknotach - wizerunki królów - była dla wielu pokoleń jedną z najważniejszych form kontaktu z historią i malarstwem. Jego kreacje dziejów wywarły wpływ na nasze wyobrażenia o przeszłości. Postaci z jego obrazów np.: zadumany nad losami ojczyzny Stańczyk, Rejtan rozdzierający szaty w  proteście przeciwko rozbiorowi Polski, towarzyszyły nam w najbardziej dramatycznych momentach dziejów, także w tej historii najnowszej.

Od 10 lutego 2023 r. zapraszamy do Wypożyczalni nr 43 przy ul. Świętojańskiej 5 na wystawę pt. "Radość czytania poezji". W pomieszczeniach biblioteki na I piętrze można obejrzeć i wypożyczyć tomiki poezji noblistki, a także pozycje książkowe poświęcone samej autorce i jej twórczości. Ze spuścizny literackiej poetki bibliotekarze wybrali ok. stu najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych utworów, których wydruki można zabrać ze sobą. Prezentowane są także reprodukcje fotografii poetki, fragmenty odręcznie pisanych listów i kolaże tworzone przez autorkę od końca lat sześćdziesiątych XX wieku przez okres ok. czterdziestu lat. Czytelnicy będą mogli zapoznać się także z krótką informacją na temat jej  twórczości poetyckiej, prozatorskiej, translatorskiej i pozaliterackiej - plastycznej.
Udostępnione zdjęcia, listy i kolaże pochodzą ze zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.                                                                                              więcej....


W dniach od 6 lutego do 6 marca w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa pt.: "Światło", której autorem jest Darya Sumarawa-Kopacz.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.
Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00.Zapraszamy serdecznie!


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście oraz Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków zapraszają na wystawę zbiorową nowo przyjętych członkiń: Borowicz Natalia, Giemza Izabela, Jakubowska Anna, Lesińska Krystyna, Samoraj Grażyna, Sopiela-Lazarek Eunice, Zdanowska-Jackowska Jolanta, Ziątek Agnieszka, Krawczyk Renata.
Wystawę można oglądać w dniach 05-31.12.2022 r. w Centrum Informacji im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00.

W dniach 6-16.10.2022 r. w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa prac Magdaleny Wozniak-Melissourgaki. Wystawę pt.: "27.09.2021" trzęsienie ziemi na Krecie można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00.
Kuratorem wystawy jest Joanna Korecka. Więcej o autorce wystawy tutaj: biogram.


Zapraszamy serdecznie!


W dniach 19.09.-30.09.2022 r. w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa prac Elżbiety
Wichrowskiej-Janikowskiej, pt.: "Ukryte pejzaże drzew".
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00.Zapraszamy serdecznie!


Od września 2022 r. zapraszamy do Wypożyczalni nr 43 na warszawskiej Starówce na wystawę pt. "Romantycznie". W przestrzeni bibliotecznej na I piętrze przy Świętojańskiej 5 można obejrzeć kopię okładki pierwszego wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, które 200 lat temu w 1822 roku ukazały się drukiem w Wilnie. Tomik ten zapoczątkował nową epokę w polskiej literaturze, sztuce i kulturze. Słynne słowa "…czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko…" oraz "…miej serce i patrzaj w serce…" stały się manifestem polskiego romantyzmu.
Ekspozycji patronują wizerunki czterech wieszczów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Kamila Norwida. W sali komputerowej biblioteki udostępniono reprodukcje 17 obrazów takich znakomitości malarskich jak: Artur Grottger, Piotr Michałowski, Henryk Rodakowski oraz Teofil Kwiatkowski i Jan  Nepomucen Głowacki. Więcej informacji w linku: 2022 - rok romantyzmu polskiego.

W dniach 02.06.-09.06 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa malarstwa i grafiki pt. "Podwójny jubileusz". Swoje prace eksponować będą Krystyna Danuta Heintze-Paszkowicz i Jerzy Władysław Heintze.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00.
Więcej o artystach w linku: artyści.

"Zawiał wiatr od Dniepru" - cytatem z wiersza Dmytra Pawłyczki zatytułowana jest wystawa, prezentowana w przestrzeniach biblioteki na Świętojańskiej 5.
Solidarność z Ukrainą i walczącym w wojnie obronnej Narodem przypomina o więziach kulturowych wynikających ze wspólnej kultury i niełatwej ale pouczającej historii.
Wystawa prezentuje wiersze i wybrane fragmenty tekstów twórców ukraińskich w polskich tłumaczeniach. Wszystkie pozycje dostępne są w księgozbiorze Czytelni Naukowej nr VII, której pracownicy wraz z koleżankami z Książki na Telefon dokonali stosownego wyboru.
Ekspozycja jest otwarta dla czytelników oraz osób zwiedzających od kwietnia 2022 roku.     


                                                                                                                  więcej


Od 7 kwietnia (czwartek) w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy
ul. Czerniakowskiej 178a prezentowana będzie wystawa pt. "Razem - Ukraina, Białoruś, Armenia, Polska". Zaproszone artystki to Nadiya Sobolewska, Svitlana Bryniuk, Anna-Kristina Zinchenko, Katsiarynaa Sumarava, Dasha Brian, Helen Arut, Bożenna Leszczyńska, Joanna Korecka. Kuratorem wystawy jest Joanna Korecka, artysta plastyk.
Wernisaż odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 18:00.
Prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00.
Więcej o wystawie w linku: Razem.

Do 22 marca 2022 r. w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy
ul. Czerniakowskiej 178a swoje prace prezentują wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie: dr Anna Krzemińska, prof. Paweł Michalak i prof. Jarosław Radel.
Wystawę malarstwa pt. "16/3" można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00.

Zapraszamy serdecznie!


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy
ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę Joanny Gołaszewskiej pt.: "Szabasowe wieczory".
Prace artystki można oglądać do 14 stycznia 2022 r. w godzinach otwarcia Biblioteki
(pon.-pt. 10:00-19:00).
Od 9 listopada, zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę malarstwa Wrzosa. Więcej o artyście w linku: Wrzos.
Prace będzie można oglądać do 3 grudnia w godzinach pracy biblioteki
(od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 19:00).

Od 9 października można na Świętojańskiej 5 oglądać wystawę literacką przygotowaną przez pracowników Czytelni Naukowej Nr VII i Książki na Telefon. Jeden z cytatów jest tytułem wystawy. Wystawa "Nie mówię, że jest źle, bo jest, bo jest fantastycznie!"; prezentuje satyry, aforyzmy i żarty z czytelnianych półek. Wśród autorów Stanisław Jerzy Lec, Jeremi Przybora, Marian Załucki, Roman Andrzej Tokarczyk, Marian Hemar, Julian Tuwim, Stefania Grodzieńska, Eryk Lipiński, Henryk Markiewicz, Jan Sztaudynger, Michał Rusinek, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wojciech Młynarski, Bolesław Leśmian. Cytaty, utwory, przebłyski myśli pokazujemy w "Piwnicy pod Regałami", w holu i przestrzeni schodów głównych. Jak w takich przypadkach bywa trzeba wdrapać się po schodach i na szczyty poczucia humoru. Wystawa będzie eksponowana do końca roku.   

                                                                                                                 więcej...


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę prac Małgorzaty Heintze-Paszkowicz pt. "Wizerunki Chopina".
Wystawa prezentowana w nawiązaniu do odbywającego się w dniach 2 - 23 października 2021 r. XVIII Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.
Wystawa potrwa od 24 września do 15 października.

Zapraszamy serdecznie!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy
ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę prac Aldony Jabłońskiej-Klimczak pt. "Samotność
i nadzieja".
Wystawa potrwa od 7 do 20 września.
Wernisaż odbędzie się 8 września (środa) godzina 18:00.


Zapraszamy serdecznie!


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę pt. "Don Kichote i jeźdźcy apokalipsy". Bohater powieści Miguel'a de Cervantes'a "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy" jest figurą szczególnego wojownika w ogarniętym pandemią świecie. Każdy z uczestników- artystów opowiada po swojemu o przeżywaniu wspólnego nam dramatycznego przełomu, nierzadko "szaleństwa" ale i zachwytu... wiatrakami!
W wystawie biorą udział: Katarzyna Samosiej, Aga Kępka, Katarzyna Smogorzewska- Kowalska, Danusia Kępniak, Ewa Pohlke, Monika Misztal-Szlaska, Dorota Gobiecka-Grosz, Ryszard Grosz, Jurek Szafjański, Hanna Kotowska.
Wystawa potrwa od 4 do 20 maja 2021 r.  Zapraszamy serdecznie w godzinach otwarcia Biblioteki.


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy
ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę malarstwa studentów warszawskiej ASP, pt.: "Strefy". Wystawa będzie prezentowana w dniach:
02.03-05.03.2021 r.,
09.03-12.03.2021 r.,
16.03.-19.03.2021 r.
w godzinach 13:00-18:30.

Zapraszamy serdecznie!


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę prac pani Joanny Koreckiej pt.: "Ludzie. Dźwięki i obrazy". Wystawę można oglądać od 1 lutego w godzinach otwarcia Biblioteki.
Zapraszamy również do obejrzenia nagrania z wystawy, po której oprowadza autorka prac, dostępne pod linkiem:


Wystawa w wersji on-line


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę pt.: "Collage'e i wycinanki Danuty Gładkowskiej". Wystawę można oglądać od 14 do 28 września w godzinach otwarcia Biblioteki.Zapraszamy serdecznie!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na wystawę Joanny Dudek pt.: "Subtelności różnego rodzaju stworzeń", która odbędzie się w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97, w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178a. Oprowadzenie autorskie 13-15.07. br, 13.00-19.00 i 16-17.07. br, 10.30- 15.30. Następnie będzie możliwe zwiedzanie indywidualne w podanych godzinach.


Zapraszamy serdecznie!"Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy", to wystawa fotografii, która została zrealizowana w ramach projektu obywatelskiego m.st. Warszawy na 2020 rok.
Pomysłodawcą wystawy jest wieloletni czytelnik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 81, która prowadzi swoją działalność przy ul. Przechodniej 2.
Zdjęcia umieszczone w witrynach biblioteki i jej pomieszczeniach przedstawiają historię okolicy Mirowa z czasów przedwojennych i okresu okupacji.
Fotografie prezentowane na wystawie biblioteka pozyskała bezpłatnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, Archiwum Państwowego w Warszawie oraz z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki w ograniczonym zakresie. Fotografie drukowane są dwustronnie i cyklicznie będą odwracane.
Dopełnieniem wystawy jest wykład w wersji on-line, na temat historii okolicy, wygłoszony przez Panią Beatę Chomątowską - pisarkę, dziennikarkę i Prezeskę Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych 'Stacja Muranów': "Wykład Pani Beaty Chomątowskiej o historii okolic biblioteki przy ul. Przechodniej 2".
Wystawę można obejrzeć do końca 2020 roku. Wystawa "Moja Ojczyzna - opowieści mojej ulicy" w wersji on-line.
Wystawę można obejrzeć do końca 2020 roku.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście składa serdeczne podziękowania Panu Janowi Ołdakowskiemu - Dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pani Monice Jurgo - Dyrektorce Archiwum Państwowego w Warszawie za nieodpłatne udostępnienie zdjęć wykorzystanych w wystawie.


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na wystawę fotografii Elżbiety Dziuk pt.: "Indyjskie lata Tybetańczyków" w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178a.

Wystawa potrwa od 11 do 25 marca.
Czynna w godzinach otwarcia Biblioteki, poniedziałek - piątek, godz. 10.00 - 19.00.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na wernisaż wystawy Danuty Petruczenko "Piękno, które nie umarło" w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178a.


Wernisaż odbędzie się 2 marca o godzinie 18.00.
Wystawa potrwa od 24 lutego do 9 marca.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 na wystawę zdjęć "Kolorowy świat motyli". Autorką zdjęć jest Gabriela Piwowarska.Wystawa czynna od 10 stycznia.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Klub Wzajemnej Pomocy "AS", zapraszają do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A na wystawę malarstwa. Obejrzeć można prace takich artystów jak: Alicja Biruta, Anna Beczek, Beata Czechowska, Hanna Kulik-Wojtyś, Jagoda Grabska, Magda Calikowska, Wanda Kraśnicka.
Wystawa czynna od 2 stycznia do 16 lutego.
Zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki, od poniedziałku do piątku od 10.00-19.00.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Włodzimierza Świderskiego "Wizerunki" w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178a.Wernisaż odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18.00.
Wystawa potrwa od 18 grudnia do 31 grudnia 2019 r.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 na wystawę fotografii Ireny Bykowskiej
pt.: "Kolory jesieni"
Zapraszamy do oglądania od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00.

Wystawa potrwa od 15 października do 15 grudnia


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A na wystawę "Marek Edelman - nauczyciel wolności". Wystawa potrwa do 31 października.
Zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki, od poniedziałku do piątku od 10.00-19.00.


Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno - Kulturalnych "Stacja Muranów" zapraszają na wystawę pt.: "Stacja Muranów. Metro nieistniejące". Kuratorem wystawy jest Łukasz Prokop. Wystawę można oglądać w dniach 2-30 września w budynku Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5.

WięcejDla uczczenia 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza na wystawę malarską Jacka Damięckiego „Błysk Magnezji 1943” oraz „Płótna 1944”.

Wystawa czynna od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178a.

Otwarcie wystawy 1 sierpnia o godzinie 17.00.

Zapraszamy serdecznie!

Od 1 lipca do 30 września 2019 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43, przy ulicy Świętojańskiej 5, prezentujemy wystawę zdjęć "Podróże z naszymi czytelnikami - Grecja: Olimp i Meteory". Zdjęcia zostały wykonane przez naszą czytelniczkę, redaktor Marię Laskowską.Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki.                                                                                                            Więcej


Zapraszamy do Wypożyczalni nr 105, przy ulicy Dzikiej 4, na wystawę pt. "Czytam, więc myślę. Myślę, więc czytam".


Wystawa potrwa od 20 maja do 30 września.


Zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 6, przy ulicy Dzikiej 4, na wystawę pt."Czytamy, polecamy", która prezentuje niezwykłe książeczki dla dzieci, recenzje, ciekawe cytaty literackie oraz rysunki małych czytelników.


Wystawa czynna od 20 maja do 30 września.Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy zaprasza na wystawę Beaty Joanny Przedpełskiej pt.: "Wyplatane opowieści".

"...Prace prezentowane na wystawie autorka nazywa "pleciugami", ponieważ od kilku lat wykonuje je własną techniką, wyplatając z kolorowych sznurów. W ten sposób powstają nietypowe, najczęściej ażurowe tkaniny o specyficznej strukturze i fakturze. Są to zarazem opowieści kolorami; kroniki nastrojów, uczuć i refleksji. Mogą to być czarno-białe zakręcone myśli albo szaro-bury deszczowy dzień; płomienne iskierki nadziei, przełamujące czerwienią czarną płaszczyznę tkaniny. Kiedy indziej czas zieleni, wielobarwne wspomnienie lata, zimowa noc, wiosenny pocałunek, pamiętnik lub kropla słońca. A nawet mamy okazję...obejrzeć skarby Ali Baby...".

Wystawę można oglądać od 6 maja do 6 czerwca w budynku Biblioteki przy ulicy Świętojańskiej 5.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 maja."Obrazy – pejzaże". "Obrazy malowane z natury, w plenerze, podpatrywane, zapamiętywane, upraszczane, przeinaczane. Czasem to horyzont pól, łąk, szpaler wyniosłych topoli staje się powodem namalowania obrazu; bywa, że banalne odbicie nieba w dzikim stawie jest inspiracją do dalszych poszukiwań idealnej kompozycji. Obrazy, które zgromadziłam na obecnej wystawie łączy konkret rejestrowanego krajobrazu, zgaszony koloryt, miękkość powodowana materią obserwowanych, zamglonych motywów. W moich płótnach nie chodzi mi tylko o rejestrowanie natury, choć jest mi ona bardzo bliska, lecz również o oddanie pewnych pojęć, stanów możliwych do opisania, głównie poprzez takie medium jakim jest malarstwo. Cisza, harmonia, pewien ład – do tego dążę ale czy dochodzę?".

Joanna Gołaszewska

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1983-1988
w pracowni prof. Jacka Sienickiego, aneks z tkaniny w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Od 1989 r. dydaktyk na macierzystym wydziale, obecnie kieruje pracownią rysunku dla studentów I roku. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i tkaniny.

Wystawa czynna od 25 kwietnia do 15 maja 2019 r. w Centrum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, przy ulicy Czerniakowskiej 178a.
Finisaż wystawy odbędzie się 15 maja o godzinie 18.00.Zapraszamy w środę 17 kwietnia o godzinie 18.30 do Wypożyczalni nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178a na finisaż wystawy pt.:"Rysunek". Zaprezentujemy prace z katedry rysunku dla studentów II-V roku na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie.

Swoje prace zaprezentują:

Dominika Ciska

Olga Kieliszek

Kaja Kozon

Patrycja Radziszewska

Jacek Grabowski

Marcin KozłowskiOd 11 kwietnia 2019 roku zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 na wystawę prac - Anna Małgorzata Neubart pt. "WARKOCZEM MALOWANE".
Anna Małgorzata Neubart
WARKOCZEM MALOWANE :
"Pasja i chęć tworzenia narodziły się we mnie w dzieciństwie. Wychowałam się w miejscowości otoczonej lasami i łąkami. To właśnie to miejsce przyczyniło się do mojej fascynacji przyrodą. Bliski kontakt z naturą pozwolił mi na rozwój wyobraźni i zainteresował baśniami i mitami. Zaczęłam dostrzegać, że istniejący tak blisko człowieka świat zwierząt i roślin pełen jest tajemniczej magii. Fantazja oddziałuje na moją twórczość i decyduje o tematyce oraz ulubionych motywach. W swoich pracach staram się zachęcać Oglądających do zanurzenia się w oniryczno-baśniowy świat.
Chcę kreować krainy, w których elementy roślinno-zwierzęce współistnieją z fantazyjnymi wyobrażeniami.
W tym momencie moją ulubioną techniką jest malarstwo olejne. Staram się wyrazić siebie oraz swoje emocje poprzez intensyfikację koloru czy wielokrotne nakładanie warstw.
Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i animatorką kultury. Oprócz zagadnień plastycznych moje zainteresowania są związane z literaturą i mitologią. Uwielbiam słuchać muzyki, zwłaszcza inspirujących rockowych i bluesowych utworów z przełomu lat 60 i 70.
Więcej informacji: https://www.behance.net/WarkoczemMalowane

Istnieje możliwość zamówienia obrazu w stylu i tematyce, w których tworzę".

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę obrazów Joanny Koreckiej "W plenerze". Malarka opowie o swoich doświadczeniach w malarstwie plenerowym oraz plenerach Impresjonistów.

Z piosenkami z całego świata wystąpi chór Bemcanto.


Wernisaż wystawy odbędzie się  5 marca o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać  4 - 18 marca w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Marka Budzyńskiego "Przestrzeń ducha".


Wernisaż wystawy odbędzie się  12 lutego o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać  11 - 25 lutego w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę haftowanych obrazów Zofii Malanowskiej "Nitką malowane".


Wernisaż wystawy odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać od 18 grudnia 2018 r. do 7 stycznia 2019 r. w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Małgosi Bonas i Ewy Różyckiej.


Wernisaż wystawy odbędzie się  6 grudnia o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać  6 - 15 grudnia w godzinach 10.00 - 19.00.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wernisaż wystawy Andrzeja Burzyńskiego Ja, Minotaur, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 18.00. Wystawę można oglądać do 4 grudnia.

Andrzej Burzyński (1937) - aktor, malarz, reżyser, scenograf. Studiował w PWST w Warszawie (dyplom 1960). Od roku 1979 mieszka i pracuje w Paryżu.
Ulubioną techniką malarską Artysty jest pastel, ale w swojej twórczości również stosuje gwasz i używa farb olejnych oraz wykonuje rysunki tuszem i ołówkiem. Pierwszy pokaz indywidualny prac Andrzeja Burzyńskiego miał miejsce w 1967 roku, w Olsztynie. Potem Artysta wielokrotnie eksponował swoją sztukę w galeriach toruńskich oraz w galerii teatralnej w Olsztynie. Od kiedy zamieszkał na stałe w Paryżu, to tam urządza swoje wystawy, które mają licznych entuzjastów i miłośników.
Uczestniczy w paryskich Salonach Jesiennych. W 1977 r. prezentował swoje dzieła na wystawie retrospektywnej w Galerii Attia w Paryżu. Do interesujących prezentacji własnej twórczości Autor zalicza wystawę w podparyskim zamku w Bagnole de l'Orne.
Prace Artysty znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i oczywiście w Polsce.Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę TIMELINE (Oś czasu).
Kristina Müller-Eberhard wybrała niniejszy zestaw prac fotograficznych, żeby wyrazić koncepcję oddzielnych momentów, które budują wydarzenie. Każda praca jest serią wyobrażeń prezentowanych w linearnym postępie. Ta seria fotografii wyraża refleksję o skrawkach mijającego czasu poprzez uchwycenie obrazów rozwijającej się sytuacji, percepcji miejsca, wyodrębnienia ruchu światła. Lokalizacje prowadzą przez cały świat: od La Jolla przez Nowy Jork, Marrakesz, Salerno, Stambuł do Warszawy i dalej.
„Nasza egzystencja na osi czasu jest bardzo przelotna. Ten chwilowy odcinek jest odzwierciedleniem naszej rzeczywistości i myśli w kontekście wydarzeń w naszym społeczeństwie i otoczeniu. Uchwycenie tego może być wyrażeniem upływu czasu pomiędzy zdarzeniami, które mogą zająć sekundy, godziny lub lata. Te zdarzenia mogą równocześnie nasunąć się na inne w różnych miejscach na świecie, albo mogą być wyodrębnieniem jakiegoś momentu, ruchu czy przelotnej percepcji pojedynczego wydarzenia, miejsca albo myśli.” – Kristina Müller-Eberhard.
Twórczość Kristiny Müller-Eberhard była prezentowana w galeriach i placówkach kulturalnych w całych Stanach Zjednoczonych, jej prace znajdują się w wielu prywatnych i publicznych kolekcjach, m.in. w Spiritmuseum, Stockholm i Everhart Museum, Scranton Pennsylvania.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 listopada o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 5 - 18 listopada  w godzinach 10.00 - 19.00.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na wystawę "Kocham Polskę".
Wystawa prezentuje dziecięce rysunki, fotografie oraz patriotyczne książki dla dzieci.Prace oglądać można od 11 listopada.
                                                                                                                                                            Więcej


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę "Światło(p)ogląd przestrzeni".

Jeremi  T.  Królikowski, artysta, malarz, rysownik, architekt, historyk i krytyk sztuki i architektury, publicysta zaprezentuje szkice z podróży i prace, które powstały w wielu miejscach Polski i Europy.


Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można obejrzeć do 26 października w godzinach 10.00 - 19.00.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę i wykład „Psycho-Ptaki. O podobieństwach obserwowania ptaków do psychoterapii” jest inspirowany pierwszymi warsztatami na temat psychiatrii i ornitologii, które miały swoje oficjalne miejsce w programie konferencji psychiatrycznej na Mazurach w czerwcu 2018 i spotkały się z wielkim zainteresowaniem psychiatrów i psychoterapeutów. Wspólne elementy obserwacji ptaków oraz psychiatrii i psychoterapii mogą zainspirować do przemyśleń na temat własnej psychiki i miejsca w życiu, w którym znajduje się każdy z  odbiorców wykładu i wystawy Psycho-Ptaki.


Wykład odbędzie się 26 września o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można obejrzeć do 3 października w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 1 września 2018 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 prezentujemy wystawę zdjęć "Podróże z naszymi czytelnikami" - Kolory Indii. Zdjęcia zostały wykonane przez naszą czytelniczkę panią Bożenę.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.


Czytelnia Naukowa Nr VII zaprasza na wystawę „Znaki książkowe – ekslibrisy” Beaty Joanny Przedpełskiej, która będzie prezentowana w holu Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5 przez cały wrzesień br.


Beata Joanna Przedpełska to warszawianka, mgr Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarstwa UW, publicystka Polskiego Radia, autorka wielu artykułów o tematyce kulturalnej w prasie polskiej i zagranicznej (m.in. w amerykańskim magazynie muzycznym "Billboard") oraz książki „Gwiazdy... gwiazdki... gwiazdeczki... muzyki lat 90.". Wieloletnia korespondentka "Tygodnika Polskiego" - pisma Polonii australijskiej i nowozelandzkiej.
Łączy pracę dziennikarską i artystyczną: swoje rysunki, obrazy i tkaniny zaprezentowała dotąd na 17 wystawach indywidualnych i licznych zbiorowych. Od kilku lat wykonuje także ekslibrisy; regularnie bierze udział w konkursach i ekspozycjach w kraju (m.in. Kraków, Toruń, Wrocław, Gdańsk, Gliwice, Oleśnica, Żagań, Gliwice, Środa Śląska, Sokołów Małopolski) i zagranicą (Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Belgia, Serbia, Turcja, Australia).

Wernisaż wystawy w dniu 4 września o godzinie 18.00

Zapraszamy na wystawę autorstwa Anny Jagielak i Pauliny Świątek z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Wystawa "Zabytkowe szyldy warszawskiej Starówki. Metaloplastyczne dzieła sztuki" prezentowana będzie w holu Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5 w dniach 5-31 lipca br.

Od 23 maja do 7 czerwca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Zygmunta Walkowskiego


Wernisaż odbędzie się 25 maja 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę „ALFABET projektowania”


Wernisaż odbędzie się 8 maja 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę malarstwa prof. Wojciecha Maksymowicza pt. "Koło życia".


Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 10 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 zaprasza na wystawę prac Ireny Żelechowskiej pt. "Irena Żelechowska, malarka i rzeźbiarka - przegląd twórczości".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 3 kwietnia do 31 sierpnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę "Kwiaty Polskie.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.


Od 21 marca do 4 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę Katedry Rysunku dla studentów II-V roku Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Wernisaż odbędzie się 21 marca 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 5 do 19 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę malarstwa Aldony Jabłońskiej-Klimczak "...róg huka po lesie".

Wernisaż odbędzie się 6 marca 2018 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Dusza schodów to przestrzeń, wokół której układają się ciągi schodów. W tym właśnie miejscu prezentujemy wystawę "Ukryte historie. Świętojańska 5 - zanim powstała biblioteka". To historia budynku, w którym pracujemy, przygotowana przez pracownice Książki na Telefon.

Zapraszamy do wejrzenia w głąb duszy naszej kamienicy.
Bibliotekarze ze Świętojańskiej


Wystawa jest czynna w godzinach pracy budynku.


Więcej


Od 8 stycznia do 21 marca 2018 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę "Zima jak... malowana" - obrazy znanych malarzy.Wystawę można oglądać w Wypożyczalni nr 43 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na wystawę fotografii "Nad Wisłą" Grupy AFA9 i Fundacji Fotografia dla Przyszłości.


Wystawa została zorganizowana z okazji Roku Rzeki Wisły.


Prace oglądać można od grudnia 2017 roku.


Więcej


Od 28 września do 31 grudnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 zaprasza na wystawę: "Portrety - Kobiety" - obrazy znanych malarzy.

Wystawa do obejrzenia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.

Od 6 do 15 grudnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Maślankiewicza.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 14 do 27 listopada Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę grafiki Ewy Bińczyk.


Wernisaż wystawy odbędzie się 13 listopada o godzinie 19.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 12 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A i Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na prezentację dyplomu magisterskiego Konrada Matuszewskiego pt. "Camino" oraz fotografii z pielgrzymki do Santiago de Compostela.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 października o godzinie 16.00

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 4 do 11 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Urszuli Chodorowskiej i Karoliny Lizurej "Szyję, czuję się świetnie!".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 11 do 29 września Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę gobelinów Krystyny Kralkowskiej pt. "Kolorowy uśmiech tkaniny".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Finisaż wystawy odbędzie się 29 września 2017 roku o godzinie 17.30.


Od czerwca do grudnia 2017 roku Biblioteka przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę fragmentów poezji i prozy Bolesława Leśmiana zatytułowaną "Leśmianowe śnisko".


Wystawę obejrzeć będzie można w godzinach pracy placówek.
Od 21 czerwca do 3 lipca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A oraz Pracownia Wystawiennictwa Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na wystawę prac pt. "Wizualizacja idei projektowej".


Wernisaż wystawy odbędzie się 21 czerwca o godzinie 18.00


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 13 do 19 czerwca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zapraszam na wystawę „W poszukiwaniu symbolu w wystawiennictwie”. Zaprezentowane tam zostaną projekty małych ekspozycji plenerowych, których unikatowy kształt opiera się na poszukiwaniu symboliki związanej ze znanymi postaciami literatury, kultury czy historii Warszawy.


Otwarcie wystawy: 13 czerwca 2017 roku o godzinie 15.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 12 do 24 maja Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Tomasza Lamprechta pt. "Rysunki, Pamięć & Ewidencja".


Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja o godzinie 18.00


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 26 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z pracowni Prof. Wojciech Cieśniewskiego i Adi. Pawła Nocunia.


Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 5 do 24 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę rysunku z Pracowni Rzeźby Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Otwarcie wystawy: 5 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 27 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę zdjęć "Podróże z naszymi czytelnikami" - Gruzja.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 22 marca do 3 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę płytek i płaskorzeźb powstałych w pracowni ceramiki Ogród Sztuk.


Wernisaż wystawy: 22 marca 2017 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


W marcu i kwietniu Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 (III piętro) zaprasza na wystawę prac QUZZart i Magdaleny Sobczak.


Wystawę można obejrzeć w poniedziałki, wtorki w godzinach 10.00 - 15.00 oraz w środy, czwartki i piątki w godzinach 14.00 - 19.00.


Od 8 do 20 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę fotograficzną prac Koła Naukowego Filtr AW Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż wystawy: 8 marca 2017 roku o godzinie 20.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 22 lutego do 6 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę znaków graficznych zaprojektowanych przez studentów Pracowni Komunikacji Wizualnej i Podstaw Projektowania Graficznego Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz prowadzących tę pracownie pedagogów - Bazylego Krasulaka i Macieja Małeckiego.

Otwarcie wystawy: 22 lutego 2017 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 8 do 19 lutego Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A oraz Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zapraszają na wystawę prac grafik.

Wernisaż wystawy: 8 lutego 2017 roku o godzinie 20.00.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na wystawę artysty fotografa Roberta Dejtrowskiego pt. KONIKI  POLSKIE. Wystawę oglądać można od lutego do maja 2017 roku.


Więcej


Od 1 lutego 2017 roku zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 na wystawę prac Izabeli Dąbrowskiej pt. "Rysunek jako osobista przygoda"

Od 20 grudnia 2016 roku do 20 marca 2017 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na  wystawę fotografii Piotra Witta : "Zimowy Paryż".


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 15 września do 31 listopada 2016 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 (I piętro) przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę fotografii Dariusza Nowickiego: "Twarze, ludzie, portrety".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Więcej


Od 5 września 2016 roku zapraszamy do Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5 na wystawę "Pojedynek z Sienkiewiczem"


Wystawę można obejrzeć

od poniedziałku do piątku w godzinach  900 - 1930

w sobotę w godzinach  900 - 1530.


Więcej


Od 10 czerwca 2016 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na ekspozycję prac plastycznych dzieci i młodzieży z MDK "Muranów" pt. "Czarne, białe, kolorowe...".Wystawę można obejrzeć do 30 września 2016 roku
w poniedziałki i wtorki w godzinach 10.00 - 15.00
w środy, czwartki, piątki w godzinach 14.00 - 19.00

Więcej


Od 9 czerwca 2016 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Pawła Zakrzewskiego pt. "Teoria szumu".

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Więcej


Od 1 września 2015 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47A prezentowana jest wystawa prac wykonanych na odbywających się w naszej placówce warsztatach plastycznych pt."Tańcowała igła z nitką".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00


Więcej


Od 3 lutego 2014 roku zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47 A na mini wystawę prac Elżbiety Piotrowskiej pod tytułem „Dinozaury”.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00.

Więcej