<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Moja Afryka" - relacja ze spotkania z Maciejem Malickim svd w Wypożyczalni nr 97
"Moja Afryka" - relacja ze spotkania z Maciejem Malickim svd w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email

"Moja Afryka" to temat spotkania, które odbyło się 27 sierpnia 2009 roku. Naszym gościem był Maciej Malicki - misjonarz ze Zgromadzenia Księży Werbistów SVD.
Ojciec Malicki od kilku lat przebywa na Świętej Misji w Afryce, w Zimbabwe. Na spotkaniu z nami opowiedział o swoim życiu i działalności misyjnej w Zimbabwe, sytuacji społeczno-politycznej, historii, kulturze i przyrodzie południowej Afryki.
Starał się pokazać piękno kraju wyniszczonego przez biedę. Dla niego Afrykanie to ludzie cieszący się życiem. Trzeba im tylko pomóc w odzyskaniu wiary w siebie i w Boga. Pokazać, że można żyć inaczej. W czasie wolnym zabiera aparat fotograficzny i stara się utrwalić swoją Afrykę. Szaloną, piękną, kolorową, pełną kontrastów. Biedy nie fotografuje. Spotkanie kończyło wystawę „Moja Afryka”, która była czynna do końca sierpnia Maciej Malicki opowiadał również na liczne pytania publiczności i podpisywał swoją książkę Naszaafryka.com.