<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Pod rękę z Bolesławem Prusem" spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - relacja
"Pod rękę z Bolesławem Prusem" spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - relacja

19 listopada 2015 roku odbyło się spotkanie z Anną Małgorzatą Pycką połączone z promocją jej  książki  „Pod rękę z Bolesławem Prusem. Spacer po Śródmieściu”.

 

W książce autorka postanowiła zaaranżować fikcyjną przygodę. Zainspirowana seansami spirytystycznymi, które opisywał i w których uczestniczył autor „Lalki”, zaprosiła go na spacer po Śródmieściu; pokazała mu swoje ulubione miejsca i opowiedziała jak się w międzyczasie zmieniły. Co na to jej towarzysz? Świetnie odnalazł się w zaproponowanej roli: komentował, krytykował, chwalił a nawet próbował swych umiejętności uwodzicielskich. Niczego autorka nie dodała od siebie, każde słowo jest jego. Skarbnicą cytatów okazały się kroniki.

Ich jednodniowy spacer stał się okazją do konfrontacji historii ze współczesnością. Nie musimy chyba zapewniać, że konfrontacja okazała się zaskakująca. Rozmowę z Anną Małgorzatą Pycką poprowadził Grzegorz Łęcicki. Piosenki o Warszawie zaśpiewa Artur Gotz - aktor i wokalista młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.