<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Spotkanie z Markiem Millerem w Wypożyczalni nr 97 - relacja
Spotkanie z Markiem Millerem w Wypożyczalni nr 97 - relacja

15 listopada 2011 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 odbyło się spotkanie z Markiem Millerem "Laboratorium reporterów. Polifoniczna powieść reportażowa - czyli, czy możliwe są dziś wielkie narracje".

 

Polifoniczna powieść reportażowa

"Celem tekstu jest zaprezentowanie koncepcji polifonicznej powieści reportażowej. Koncepcja ta jest rezultatem praktyki uprawianej w Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa UW. Laboratorium jest miejscem eksperymentów i poszukiwań dziennikarskich. Obszar tych eksperymentów to zespołowa praca nad tekstem, multimedialne opowiadanie tematu, penetrowanie przestrzeni między dziennikarstwem a pisarstwem, dziennikarstwem a dramatopisarstwem, dziennikarstwen a scenoriuszopisarstwem..."
Źródło: http://www.kaukaz.net/cgi-bin/blosxom.cgi/polish/polifoniczna_powiesc

 

Marek Miller - łodzianin urodzony w 1951 r. Dziennikarz-idealista. Eksperymentator, ryzykant i wizjoner. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładał na Wydziale Reżyserii PWSTTiF w Łodzi. Żonaty, ma dwoje dzieci.
Twierdzi, że w swoim życiu nigdy nie zaznał nudy, gdyż żyje pasją. Pasją dociekania, zgłębiania, zadawania pytań. Dziennikarstwo - twierdzi - to wehikuł służący do badania tajemnicy.
Założyciel Laboratorium Reportażu - praktycznej szkoły dziennikarstwa (najpierw przy Collegium Civitas, obecnie przy Instytucie Dziennikarstwa UW). Jest wymagającym nauczycielem i dobrym pedagogiem. Swoim studentom wpaja, że w dziennikarstwie najważniejszy jest szczegół.
Pisarz i scenarzysta. Autor książek: Reporterów sposób na życie, Kto tu wpuścił dziennikarza, Arystokracji, Filmówki, Zagrajcie mi to pięknie. Pan Tadeusz według Andrzeja Wajdy. Na podstawie jego książki Pierwszy milion, czyli chłopcy z Mielczarskiego powstał film Pierwszy milion w reżyserii Waldemara Dzikiego ( M. Miller był także współautorem scenariusza). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

źródło:  http://www.id.uw.edu.pl/pracownicy/mmiller