<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Dyskusyjny Klub Książki - relacja z dwudziestego szóstego spotkania w Wypożyczalni nr 97
Dyskusyjny Klub Książki - relacja z dwudziestego szóstego spotkania w Wypożyczalni nr 97

Dyskusyjny Klub Książki
Spotkanie 26

vs
Temat spotkania naszego klubu był tak znakomity, że, spowodował znakomitą frekwencję. Mimo obecności tak wielu klubowiczek wnioski z porównania kryminału szwedzkiego i amerykańskiego okazały się dość jednorodne. Zacznijmy jednak od tego, iż niektóre nasze dyskutantki z  tego rodzaju literaturą stykające się rzadko były zaskoczone natężeniem brutalności w proponowanych książkach zarówno Camilli Lackberg jak Harlana Cobena. Pogodziwszy się jednak z realiami współczesnego świata panie dość zgodnie wymieniały wady powieści Lackberg „Kamieniarz”, typowe, jak się wydaje również dla innych autorów skandynawskich : rozwlekłość i  zbyt duże skupienie na osobistych , banalnych problemach życiowych prowadzących śledztwo policjantów , co powoduje utratę tempa  i potoczystości opowieści. W książce Cobena podobała się szybka akcja, zaskakująca fabuła i znakomite rzemiosło literackie. Największym komplementem dla autora okazał się fakt, że całkiem sporo pań zechciało poznać inne jego książki, i mimo pewnych narzekań na powtarzalność schematu wydarzeń zamierza kontynuować lekturę.
Przygotowała Urszula Paduch.

Zapraszamy na następne spotkanie 21 października (piątek) o godz. 17.00. Tym razem porozmawiamy o książce Małgorzaty Szejnert „Czarny ogród”. Książka ta zdobyła Nagrodę Mediów Publicznych w dziedzinie literatury pięknej Cogito oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2008.

 

przygotowała Urszula Paduch