<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Dyskusyjny Klub Książki - relacja z dwudziestego czwartego spotkania w Wypożyczalni nr 97
Dyskusyjny Klub Książki - relacja z dwudziestego czwartego spotkania w Wypożyczalni nr 97

Dyskusyjny Klub Książki
Spotkanie 24


W dniu 13 maja 2011 roku spotkaliśmy się po raz dwudziesty czwarty w naszym Klubie Książki. Tym razem rozmawialiśmy na temat książki Borisa Akunina pt. „F.M.” Jest to powieść kryminalna, łącząca perfekcyjną, wielopiętrową intrygę z lekkością stylu i tajemnicami z przeszłości. F. M. inicjały Fiodora Michajłowicza Dostojewskiego. Filolog Morozow odnajduje pierwszą wersję "Zbrodni i kary". Gdyby ją sprzedał, miałby pieniądze na operację swego synka. Niestety, w dziwnym napadzie zostaje pobity i trafia do kliniki psychiatrycznej.  
Jednak naszym klubowiczom powieść nie spodobała się. Dla Pani Barbary Patalas była nudną historią bez ikry. Pani Kaczmarek spodobał się styl w jakim książka została zapisana. Niestety sama powieść również nie przypadła do gustu. Nawet nasz największy wielbiciel literatury rosyjskiej Pan Andrzej Lissowski nie był zachwycony. Książka okazała się nieciekawa i przewidywalna. Nawiązując do dzieł wielkiej literatury rosyjskiej Pan Lissowski starał się pokazać dość niewysoki poziom czytanej przez nas powieści.
Niestety nie polecimy tej książki innym czytelnikom.

 

Zapraszamy na nasze następne spotkanie 10.06.2011 o godz. 17.00. Będziemy rozmawiać o książce Zadie Smith pt. "O pięknie". Autorka opowiada historię dwóch rodzin, a poprzez tę opowieść z dystansem i humorem porusza najważniejsze tematy współczesności: zagadnienia tożsamości, rasy, globalizmu, fanatyzmu religijnego. Zapraszamy!

 

przygotowała Katarzyna Wiśniewska