<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 81 > "Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy" - druga odsłona wystawy
"Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy" - druga odsłona wystawy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 81 przy ulicy Przechodniej 2 na drugą odsłonę wystawy "Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy". Wystawa została zrealizowana w ramach projektu obywatelskiego m.st. Warszawy na 2020 rok. Zdjęcia umieszczone w witrynach biblioteki i jej pomieszczeniach przedstawiają historię okolicy Mirowa z czasów przedwojennych i okresu okupacji.
Fotografie prezentowane na wystawie biblioteka pozyskała bezpłatnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, Archiwum Państwowego w Warszawie oraz z Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Dopełnieniem wystawy jest wykład w wersji on-line, na temat historii okolicy, wygłoszony przez Panią Beatę Chomątowską - pisarkę, dziennikarkę i Prezeskę Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych 'Stacja Muranów': "Wykład Pani Beaty Chomątowskiej o historii okolic biblioteki przy ul. Przechodniej 2".
Wystawę można obejrzeć do końca 2020 roku. Wystawa "Moja Ojczyzna - opowieści mojej ulicy" w wersji on-line.