<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Piwnica Poetów" - Rafał Derda w Piwnicy pod Regałami - 31.05.2023 - relacja
"Piwnica Poetów" - Rafał Derda w Piwnicy pod Regałami - 31.05.2023 - relacja
W ostatni dzień maja tego roku spotkaliśmy się w "Piwnicy pod Regałami" z Rafałem Derdą. Ostatnie w drugiej edycji cyklu Piwnica Poetów spotkanie poprowadził Adam Wiedemann.
Wieczory poetyckie realizowane przez Czytelnię Naukową Nr VII dzięki ZAiKS mają swoistą atmosferę i niespieszny rytm, wolny od zgiełku zewnętrznego świata z którym uczestnicy komunikują się przez rozmowę, refleksję i recytacje; eksplorując wrażliwość autorów. Tak poznawaliśmy poetki i poetów w obu minionych już cyklach Piwnicy Poetów.
Spotkanie z Rafałem Derdą było ciekawe, gdyż poprzedzone niecodzienną zapowiedzią Adama Wiedemanna, "...że Rafał Derda jest poetą politycznym, jest wręcz poetą partyjnym (a takich tu chyba jeszcze nie mieliśmy)...". Co nie znalazło bezpośredniego potwierdzenia. Czytaliśmy wrażliwość, empatię i poczucie humoru wpisane w wiersze przemawiające do wyobraźni i uczulające na banalność zła.
Do zobaczenia... jeśli będzie nam dane cykl Piwnica Poetów kontynuować.