<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > Spotkanie z Andrzejem Mencwelem w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 03.03.2023 - relacja
Spotkanie z Andrzejem Mencwelem w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 03.03.2023 - relacja
Liczne audytorium przybyło na spotkanie z Prof. Andrzejem Mencwelem, autorem pierwszego tomu "Powieści z życia" - "Strona Ojca". Spotkanie prowadziła dr hab. Małgorzata Litwinowicz.
Piątkowe (3 marca 2023 roku) spotkanie z Prof. Andrzejem Mencwelem zbiegło się z wydaniem pierwszego z planowanych trzech tomów "Powieści z życia". "Strona ojca" - "Jest to może najważniejsza z książek, które dotąd napisałem. Na pewno jest najbardziej osobista" (z listu profesora Andrzeja Mencwela do Wydawnictwa Nisza). Po takiej zapowiedzi, powodującej wstrzymanie oddechu nie zazna się zawodu. Zarówno po lekturze, jak i podczas udanego bardzo spotkania, które poprowadziła dr hab. Małgorzata Litwinowicz można mieć przekonanie, że wydarzyło się coś ważnego. Oto bowiem, dostajemy do ręki wspomnienia, bardzo osobiste, poruszające precyzją detalicznej pamięci, konkretnie osadzone w czasie, ale wplecione w kulturowy dyskurs, dla którego czas i przestrzeń nie mają granic, a wnioski są pożyteczne dla współczesnych. "Piwnica pod Regałami" wypełniła się po brzegi na czas rozmowy z autorem oraz czytania wybranych fragmentów "Strony Ojca". Padały pytania, a Andrzej Mencwel odpowiadał wyczerpująco. Wzmaga się ciekawość zapowiadanych kolejnych tomów. Słowa podziękowania dla Krystyny Bratkowskiej i wydawnictwa Nisza.