<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Piwnica Poetów" - Dominik Bielicki w Piwnicy pod Regałami - 25.01.2023 - relacja
"Piwnica Poetów" - Dominik Bielicki w Piwnicy pod Regałami - 25.01.2023 - relacja
Pierwsze w 2023 roku spotkanie w cyklu "Piwnica Poetów", odbyło się na Świętojańskiej w umocnionych remontem wnętrzach "Piwnicy pod Regałami". Osobowość Dominika Bielickiego intrygująca, wyłaniająca się wyrazistością komentarzy i odpowiedzi na pytania Adama Wiedemanna, z każdą minutą spotkania stawała się bliższa licznemu, życzliwemu audytorium. Zapewne nie częstotliwość publikacji, a tematyka twórczości Dominika Bielickiego i dojrzałość jego przemyśleń powodowały żywe reakcje odbiorców.
"...Bielickiego interesuje społeczność miejska, korporacyjna, jej egzystencja infantylna i zautomatyzowana, a jednak na swój sposób skuteczna, nie tylko w finansowym, lecz i osobliwie metafizycznym sensie. Poeta czyni ją przedmiotem bezlitosnej satyry, robi to jednak tak, aby te jego obiekty mogły nie tylko poczuć własną śmieszność, ale też – jak mawiał inny autor - "siebie odnaleźć"..." Adam Wiedemann.
Zapraszamy na kolejne spotkania w ostatnie środy miesiąca.
Cykl Piwnica Poetów jest realizowany w "Piwnicy pod Regałami" przez Czytelnię Naukową Nr VII, dzięki finansowemu wsparciu ZAiKS.