<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Morderstwo w Boże Narodzenie"


"Morderstwo w Boże Narodzenie" Agatha Christie


Ostatnią książką, którą przeczytałam było "Morderstwo w Boże Narodzenie" autorstwa Agathy Christie. Jest to kryminał, którego akcja, rozgrywa się w Święta Bożego Narodzenia.
Utwór opowiada o Simonie Lee, do którego na Święta Bożego Narodzenia przyjeżdża jego rodzina. Gościem jest między innymi syn, który jest w rodzinie czarną owcą i wnuczka o hiszpańskich korzeniach, której nikt nigdy wcześniej nie widział. W nieprzyjemnej atmosferze kłótni o spadek, milioner zostaje zamordowany. Podejrzani są wszyscy. Kłamią, mają słabe alibi, a może każdy ma dobry motyw by zamordować Seniora rodu Lee? Do akcji wkracza Herkules Poirot, niezawodny detektyw, który zawsze doszuka się prawdy.
Książka była interesująca. Tok rozumowania detektywa był logiczny. Autorka dobrze przedstawiła relacje rodzinne, które nie są idealne. Jednak uważam, że jest to jedna z gorszych książek Agathy Christie. W utworze nie czuć klimatu świątecznego. Święta Bożego Narodzenia to jedynie czas akcji oraz powód spotkania się rodziny. Samo rozwiązanie akcji mogło być bardziej spektakularne.
Książkę „Morderstwo w Boże Narodzenie” polecam osobom, którym przypadły do gustu kryminały Agathy Christie.