<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Zespołowość w sztuce przetrwania" - spotkanie w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 6.03.2018 - relacja
"Zespołowość w sztuce przetrwania" - spotkanie w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 6.03.2018 - relacja
6 marca w PIWNICY POD REGAŁAMI spotkaliśmy się z Łukaszem Tulejem, który mówił o "Zespołowości w sztuce przetrwania". Była to pierwsza prelekcja z cyklu "Przyroda i przygoda", motywującego do poszerzania wiedzy o przyrodzie i jej wpływie na nasze samopoczucie. Na przykładzie wypraw i zdarzeń losowych można posłuchać i przekonać się, jak trudno jest przetrwać jednostce w sytuacjach kryzysowych i dlaczego przetrwanie ściśle wiążę się ze współpracą i pracą zespołową.
ŁUKASZ TULEJ to ciekawy świata, podróżnik, pasjonat i przyrodnik. Przemierzył rowerem pustynie Jordanii, konno przemierzył góry Mongolii. Jest zwolennikiem nauki przez doświadczenie, jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Podróżuje, badając różne strefy klimatyczne, w poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak zaadaptować się do panujących warunków, nie posiadając żadnego sprzętu i wyposażenia. Praktyk komentator wydarzeń nt. sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych w programach informacyjnych TVP, Polsat, TVN. Prowadzący program "Naturalnie Polska" dla Planete+. Instruktor surwiwalu(PAS), płetwonurek(CMAS), absolwent szkoleń ratownictwa w warunkach ekstremalnych (OFA), członek Warszawskiego Klubu Field Target (WKFT), oraz Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego (PFTA), Instruktor sportu (UE) samoobrony i sportów walki (PAS).