<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 39 > Listopadowe wizyty ważnych gości w Bibliotece nr 39 - relacja
Listopadowe wizyty ważnych gości w Bibliotece nr 39 - relacja

Listopad nie musi być smutny… w naszej bibliotece jest wesoło. Mimo brzydkiej pogody odwiedzają nas mili goście.

 

W czwartek, 12 listopada 2015 r. bibliotekę odwiedziły 4-latki z Przedszkola nr 17, które poznały twórczość Wandy Chotomskiej. Dzieci wysłuchały fragmentów
utworów, wspólnie dyskutowały o wierszach pisarki. Na pamiątkę narysowały - najpiękniej jak umiały - listopadowe parasole. Za piękne rysunki serdecznie dziękujemy!!!  Na koniec wszystkie dzieci obejrzały interesujące je książki.

We wtorek, 17 listopada 2015 r. przyszły kolejne przedszkolaki, tym razem 4-latki z Przedszkola nr 14, by dowiedzieć się z książek jak najwięcej o jesieni.
Wspólnie oglądaliśmy książki, rozmawialiśmy o pogodzie. Dzieci wysłuchały opowiadania o porach roku, a w prezencie zostawiły nam jesienne liście.

W kolejny wtorek, 24 listopada 2015 r. w bibliotece było naprawdę sporo miłych gości. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odwiedziły nas dwie grupy przedszkolne, 4 i 5-latki z Przedszkola nr 4. Tym razem spotkanie odbyło się w towarzystwie pluszowego misia Benia, który opowiadał dzieciom o święcie wszystkich
pluszowych Misiów oraz przeczytał książkę o Snowbercie, polarnym niedźwiedziu. Maluchy na podstawie zdjęć misiów odgadywały tytuł książki bądź filmu. Na koniec dzieci podarowały nam swoje prace plastyczne, które ozdabiają bibliotekę. Dziękujemy!!!
W ostatni czwartek, 26 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 38. Przedszkolaki 4, 5 i 6-letnie przyszły do nas z pierwszą wizytą. Zobaczyły bibliotekę i dowiedziały się najważniejszych rzeczy o książkach. Wysłuchały książki bez obrazków, która bardzo im się podobała. Dzieci wspólnie stworzyły piękną książkę o bibliotece, którą zabrały na pamiątkę.