<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > Kubusiowe czary mary "Śladami stóp dinozaurów" - w Bibliotece nr 23 - 12.01.2017 - relacja
Kubusiowe czary mary "Śladami stóp dinozaurów" - w Bibliotece nr 23 - 12.01.2017 - relacja

 

 

12 stycznia odbyło się spotkanie pt „Śladami stóp dinozaurów”. Dzieci posłuchały o czasach prehistorycznych. Dinozaury, to były zwierzęta jedne z najlepiej przystosowanych do życia na naszej planecie. Te zadziwiające gady rządziły światem przez 150 milionów lat, ale na lądzie, bo w powietrzu panowały inne gady skrzydlate pterozaury, a w oceanach plezjozaury. Dinozaury wiodły życie typowe dla dzisiejszych zwierząt: szukały pożywienia i opiekowały się potomstwem. Większość gadów była jajorodna. Było wiele rodzajów dinozaurów: drapieżne czyli  mięsożerne i roślinożerne, często dochodziło do ataków w celu zdobycia pożywienia. Były dobrymi myśliwymi, miały doskonałą broń w postaci ogromnych zakrzywionych szponów, ostrych zębów i grube głowy zakończone kaczo-dziobem lub rogiem, a na grzbiecie niektóre miały solidny pancerz.

Dzieci bardzo szybko ułożyły ogromnego autorskiego puzzla z dinozaurem.

Następnie wykonały pracę manualną: postacie dinozaurów z nadmuchanych balonów i wyciętych części z kartonu, przykleiły ogromne oczy i dinozaur gotowy.