<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > Kubusiowe czary mary "Zabawki na choinkę" - w Bibliotece nr 23 - 8.12.2016 - relacja
Kubusiowe czary mary "Zabawki na choinkę" - w Bibliotece nr 23 - 8.12.2016 - relacja

 

8 grudnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odbyło się przedświąteczne spotkanie, na którym samodzielnie wykonywane były dekoracje bożonarodzeniowe. Bardzo miło spędziliśmy ten czas. Były zabawki choinkowe ręcznie robione, motywem wykorzystywanym w dekoracjach były mikołaje, renifery i osiołki.

Zbliżają się święta. Sklepy pełne są choinek i świątecznych ozdób, jednak największą radość daje zrobienie wszystkich ozdób własnoręcznie. Robienie ozdóbek choinkowych wcale nie jest trudne i nie wymaga dużych zdolności plastycznych. Ręcznie robione ozdoby choinkowe charakteryzują się wdziękiem i urokiem. Przemycają cząstki osobowości ich twórcy. Dzieci wspaniale sobie poradziły z tym zadaniem.

Czytaliśmy też jak się robi ozdoby choinkowe w książce Beaty Lipov „Dzieciaki szykują święta”, oraz  Judy Balchin „Ozdoby choinkowe” i oglądaliśmy książkę Watt F. – „Świąteczna księga pomysłów”. Ręcznie robione ozdoby choinkowe to ciekawy pomysł na oryginalne dekoracje, które możecie zrobić sami w domu. Poznajcie nasze prace.