<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > Kubusiowe czary mary "Ptasie różności" w Bibliotece nr 23 - 5.04.2016 - relacja
Kubusiowe czary mary "Ptasie różności" w Bibliotece nr 23 - 5.04.2016 - relacja5 i 6 kwietnia odbyły się spotkania z dziećmi ze żłobka pt. „Ptasie różności”. Dzieci dowiedziały się że 2. kwietnia był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Rozmowy dotyczyły powstawania książki, najpierw pisarz musi mieć ciekawy pomysł, wymyśla bohaterów i przygody. Dawniej pisano odręcznie na kartach papieru gęsim piórem maczanym w atramencie, później powstały maszyny do pisania. Obecnie pisze się na komputerze i łatwo wnosić poprawki. Z napisaną książką autor idzie do wydawcy, który zarządza wydawnictwem, szuka ilustratora – artystę plastyka i drukują.

 

W kwietniu był też Międzynarodowy Dzień Ptaka. Czytaliśmy wiersze o ptakach Juliana Tuwima. Dzieci dowiedziały się o różnych gatunkach ptaków, naśladowały odgłosy ptaków. Zrobiliśmy ćwiczenia oddechowe i dmuchaliśmy w piórka, które miały się unosić w powietrzu jak najdłużej. Bawiliśmy się w ptasie gniazdo. Na hasło ptaki fruwają , wybiegały w różnych kierunkach, a na sygnał do gniazd leciały do gniazda i dziobały ziarenka paluszkiem.

 

Zabawa bardzo się podobała, a na zakończenie dzieci otrzymały order miłośnika ptaków, oraz kolorowego ptaszka, który został wykonany przez bibliotekarkę.