<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Dzień Sąsiada w Bibliotece nr 44 - relacja
Dzień Sąsiada w Bibliotece nr 44 - relacja

Dzień Sąsiada (który przyszłym roku przemianujemy chyba na Dzień Sąsiadki) był tak hucznie obchodzony,że pisano o nim nawet w gazetach! 24-go maja 2013 spotkaliśmy się z naszymi Sąsiadami na Górnośląskiej 1. Wydarzenie, jak co roku, zorganizowały Klub Panorama (Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Torwar") oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 44 (Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy). Swoje stoisko miało też Stowarzyszenie Biblioteka Otwarta BOS. W programie znalazły się pieśni w wykonaniu Julii Karlovej i Juliana Latosa z  akompaniamentem Ewy Michalak, w tym jedna - ze specjalną dedykacją dla najlepszych sąsiadów, czyli dla nas!!!

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego Sąsiada, uznanie znaleźli również majsterkujący Sąsiedzi - panowie i wyśmienite cukierniczki - panie. W naszej bibliotece zaś na akordeonie grał Marcin Maroszek. Do jego brawurowych wykonań takich szlagierów jak "Cicha woda" czy "Zimny drań" wszyscy ruszyli w tany. Tancerki występowały w kocich opaskach robionych "taśmowo" przez Hanię Kotowską prowadzącą Kocie Warsztaty (na marginesie dodam, że Hania przygotowała dla nas, specjalnie na tę okazję, królewski parawan!). Częstowaliśmy wszystkich własnoręcznie upieczonymi sąsiedzkimi ciasteczkami, a dzieci zrobiły piękne, recyklingowe koty. O zdjęcia z imprezy zadbał Adam, nasz partner z Partnerstwa dla Powiśla. I chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, było przesympatycznie i wzruszająco - niektóre dorosłe Sąsiadki odnalazły w naszych zbiorach książki ze swojego dzieciństwa.