<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97, ul. Czerniakowska 178A > "Hamlet w stanie spoczynku" - realcja ze spotkania i promocji książki w Wypożyczalni nr 97
"Hamlet w stanie spoczynku" - realcja ze spotkania i promocji książki w Wypożyczalni nr 97
24 listopada 2011 roku miał miejsce wieczór poświęcony promocji książki Gabriela Michalika pt.„Hamlet w stanie spoczynku”.
Autor opisuje dzieje Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie, do którego przyjeżdżał przez wiele lat, odwiedzając członków swojej rodziny. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak zachowują się mieszkańcy i poznaliśmy wewnętrzną hierarchię tego społeczeństwa. Fragmenty książki przeczytała Maria Raif. Po zakończeniu spotkania można było nabyć książkę wraz z autografem autora.

"Hamlet w stanie spoczynku" to opowieść o Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Przeszłość przeplata się tu z teraźniejszością, a rzeczywistość z wykreowanym światem teatru. Bohaterami książki są przede wszystkim byli i obecni pensjonariusze placówki: aktorzy, tancerze, śpiewacy, reżyserzy, suflerzy i inspicjenci. Spotkamy tu zarówno gwiazdy, jak i niemal anonimowych wyrobników sceny. Połączyła ich miłość do teatru. Niekiedy odwzajemniona.

 

Źródło:/http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=49&tx_ttnews[tt_news]=7260&cHash=4f14e8b46e