<< >>
Strona główna
UWAGA! Nieczynna Wypożyczalnia nr 86
Uprzejmie informujemy, że w dniach 22.09-01.10.2021 r. Wypożyczalnia nr 86 mieszcząca się przy ul. Nowogrodzkiej 43 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.
Za utrudnienia przepraszamy.
 
UWAGA! Nieczynna Biblioteka nr 44
Uprzejmie informujemy, że z powodu awarii budowlanej Biblioteka dla Dzieci nr 44 przy ul. Górnośląskiej 1 jest zamknięta do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy.
 
Informacja dla Czytelników!

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu pandemii (Dz. U. Poz. 1054), w którym określono zasady dotyczące funkcjonowania m.in. bibliotek publicznych i naukowych uprzejmie informuję, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy będzie udostępniać zbiory przy respektowaniu reżimu sanitarnego.
Warunkiem korzystania z usług biblioteki jest:
- zakrywanie ust i nosa,
- utrzymywanie odpowiedniego dystansu,
- w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki może przebywać jednocześnie nie więcej niż 15 osób albo 1 osoba na 10 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy,
- stosowanie się do poleceń personelu biblioteki.
UWAGA! Od 1 września godziny otwarcia bibliotek ulegają zmianie. Szczegóły na stronie internetowej w zakładce filie biblioteczne.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Anna Stępień
dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

 
Zapraszamy do nowej siedziby Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 7 z Oddziałem dla Dzieci

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy serdecznie zaprasza od 24 czerwca do nowej siedziby Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 7 z Oddziałem dla Dzieci przy ul. Marszałkowskiej 55/73.
Zapraszamy poniedziałek – piątek: 10:00 – 19:00.
Wypożyczamy: książki i audiobooki, czasopisma, płyty z muzyką, gry planszowe. Udostępniamy: wi-fi, stanowiska komputerowe, czytelnię, interaktywną podłogę dla dzieci, konsolę PS 4, projektor multimedialny, pokój do pracy, przestrzeń warsztatową, gramofon. Organizujemy: spotkania, warsztaty, zajęcia, lekcje biblioteczne.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wykładu Beaty Chomątowskiej o historii MDM-u, który dostępny jest tutaj: Film. Miejsce Dobrych Manifestacji zaprasza!

 
"Wizerunki Chopina" - wystawa Małgorzaty Heintze-Paszkowicz w Wypożyczalni nr 97

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę prac Małgorzaty Heintze-Paszkowicz pt. "Wizerunki Chopina".
Wystawa prezentowana w nawiązaniu do odbywającego się w dniach 2 - 23 października 2021 r. XVIII Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.
Wystawa potrwa od 24 września do 15 października.

Zapraszamy serdecznie!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>